Як дефіцит пального впливає на пасажирські перевезення в Івано-Франківську

  • Через ціну пального і його нестачу кількість маршруток приватних перевізників, які курсують Івано-Франківськом, скоротили наполовину.

    Про це “Суспільному” розповів голова Спілки перевізників Олег Стахів, пише “Галицький кореспондент“.

    За його словами, тариф у 8 грн є економічно необґрунтованим. Олег Стахів каже, від імені приватних перевізників Спілка звернулася до міської ради із запитом про підвищення вартості проїзду щонайменше на 2 грн. Хоча і з ціною у 10 грн заробляти автопідприємства не зможуть.

    “Об’єктивно тариф на сьогодні повинен бути удвічі більший. Якщо сьогодні це є 8 грн, то адекватна ціна, яка прийнята у Львові, має бути у межах 15 грн. Так, ми розуміємо, що зараз — складна ситуація, сьогодні війна і це все дійсно важко. Але деякі маршрути вже не виїжджають, наприклад, №26. Більшість маршрутів має обмеження за кількістю: замість десяти їздять п’ять автобусів”, — розповідає Олег Стахів.

    Директор комунального підприємства “Електроавтотранс” Віталій Голутяк розповідає, що кількість муніципальних автобусів скоротили ще на початку війни, частину залучили на спецперевезення. У травні планували додати вісім автобусів, однак бракує пального і воно дороге.

    “Я думаю, що на пальне ми у травні витратимо на 1,5 млн грн більше, ніж у квітні. Точну цифру зараз сказати не можу. Але те, що це буде більше, оскільки ціна суттєво зросла, – це однозначно. І питання, хто буде перекривати цю різницю. Є два варіанти: або пасажири через тариф (збільшення — ред.), або буде перекривати місто через бюджет”, — каже Віталій Голутяк.

    У міській раді зараз опрацьовують запити від приватних перевізників щодо підвищення вартості проїзду. Рішення про новий тариф ухвалює виконком, каже начальник міського управління транспорту і зв’язку Андрій Гіглюк.

    “Є інформація про те, що майже всі обласні центри західного регіону піднімають вартість проїзду. Ситуація така, що в Івано-Франківську, напевно, будемо піднімати. Але коли це буде і наскільки зросте вартість, поки опрацьовують та вирішують”, — каже Андрій Гіглюк.

    Водій на маршруті приватного перевізника Валерій Малейко розповідає, що раніше за день витрачав приблизно 30 л дизпалива. Зараз йому вдається заправити 20 л. Через це, каже водій, курсує на півтори години менше, ніж мав би за графіком.

    “Черги немалі, а палива по 10 л дають. Були такі випадки, що добу витрачав, щоб заправити автобус”, — каже Валерій Малейко.

     
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!