Як дізнатися, що печінка потребує допомоги і як її надати

 • Печінка не тільки допомагає фільтрувати токсини і очищати кров, але також сприяє балансуванню гормонів, відіграє велику роль у переробці і розподілі поживних речовин з їжі. Як же дізнатися, що печінка потребує допомоги, і як її надати?

  Існує помилкове уявлення, мовляв, щоб зашкодити печінці, треба бути мало не алкоголіком, але насправді є багато інших чинників, які можуть викликати її ураження і хворобу. Це може бути, наприклад, банальний прийом медичних препаратів.

  На що звертати увагу

  Симптоми, що вказують на наявність захворювань печінки:

  1. Бліді, білі або жовті нігті.
  2. Поява синців у різних місцях на тілі.
  3. Жовтизна шкіри і очей (вилив жовчі).
  4. Біль у животі і здуття.
  5. Набряки ніг і щиколоток.
  6. Свербляча шкіра.
  7. Чорна сеча.
  8. Блідий стілець або стілець кривавого кольору.
  9. Хронічна втома.
  10. Нудота або блювання.
  11. Втрата апетиту.

  Якщо ви помітили у себе наявність одного або більше зазначених симптомів, спочатку слід очистити печінку, змінивши раціон харчування. Зосередьтеся на вживанні більш здорової їжі, наприклад, овочів і фруктів, припиніть їсти рафіновані продукти і ті, що пройшли технологічну обробку; збалансуйте свої порції.

   Як очистити печінку

  Пийте багато води. Сконцентруйтеся на вживанні органічних продуктів і уникайте продуктів, що містять ГМО. Припиніть вживати всі види рафінованих цукрів, включаючи білий, коричневий, буряковий і тростинний цукор, так само, як і сік цукрової тростини і його кристали.

  Збалансуйте свій раціон: збільште прийом корисних жирів, ферментованих харчових продуктів, несмажених горіхів, пророслого зерна, насіння, сирих продуктів і білків рослинного та тваринного походження.

  Треба збільшити вживання листових овочів зеленого кольору, багатих на вітаміни B, C і K, а також мінерали – магній і фолієву кислоту.

  Збільште прийом сірки за допомогою вживання капусти броколі, брюссельської капусти, спаржі, цибулі, часнику і курячих яєць.

  Уникайте вживання рафінованих олій, що провокують виникнення запалень. До них належать соєва, кукурудзяна і соняшникова олії. Замініть їх більш здоровою альтернативою. Збільште прийом продуктів, багатих на амінокислоти, як-от капуста, буряк, петрушка, шпинат і куряче м’ясо.

  Обмежте вживання фруктози до 25 г на добу.

  Намагайтеся уникати вживання алкоголю.

  А найкращими помічниками для лікування печінки є куркума і розторопша плямиста.

  Куркуму слід вживати щодня, оскільки вона надзвичайно корисна для здоров’я всього організму. А завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним властивостям допомагає запобігти руйнуванню печінки і відновити її функцію. Зверніть увагу, що куркумін (речовина, яка міститься в куркумі) більш ефективно засвоюється в поєднанні з чорним перцем.

  Розторопша плямиста – ще один важливий продукт, який можна вживати для захисту печінки. У ньому міститься силімарин – потужна протизапальна, антиоксидантна, противірусна і протифіброзна речовина, яка захищає печінку від руйнувань, викликаних дією алкоголю, медикаментів, токсинів і вірусів.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!