Як доглядати за шкірою рук під час карантину

  • Через постійне використання антисептиків у мікробів не залишається жодного шансу, але водночас наші руки страждають від пересихання.

    Під час пандемії миття рук стало справжнім ритуалом. Ми миємо їх вранці, вдень і ввечері по кілька разів, пише ТСН.

    А після цього ще й наносимо на шкіру антисептик із вмістом спирту 60-80%. У мікробів не залишається жодного шансу, але водночас наші руки страждають від пересихання.

    Чим їх мити і як за ними доглядати, щоб уникнути стягнення і лущення, розповіла лікарка-косметологиня, дерматовенерологиня Ганна Кравчук.

     ГІДРОЛІПІДНА МАНТІЯ

    Мило і дезінфікувальні засоби з великим вмістом спирту порушують цілісність гідроліпідної мантії шкіри. Гідроліпідна мантія (водно-жирова) – це тонка, невидима плівка, яка утворюється на поверхні епідермісу. Вона складається з ороговілих лусочок, шкірного жиру, амінокислот, води та інших компонентів.

    У разі порушення або часткового руйнування гідроліпідної мантії шкіра стає вразливою. Вона страждає від сухості, лущення, локальних почервонінь, подразнень, висипу, іноді – свербіння.

    ЩАДНЕ ОЧИЩЕННЯ

    Очищення рук починається з використання води та мила. Тому вода повинна бути кімнатної температури, а мило мати хороший склад. Що це означає?

    У складі мила не повинні бути парабени (усі на -paraben), силікони, спирт, продукти нафтопереробки (мінеральна олія), синтетичні ароматизатори. Ці компоненти сприяють пересиханню і роздратуванню шкіри.

    Зараз надавайте перевагу милу, яке містить натуральні базові та ефірні олії (ялівцю, лимона, м’яти), гліцерин, д-пантенол, різні види глини, морську сіль дрібного помелу, екстракт ламінарії, алое вера, вітаміни А, С, Е.

    Мило з натуральними складовими не лише дбайливо очищає шкіру. Воно пом’якшує її, прискорює процеси загоєння ран, тріщин і т. д. Дія мила залежить від його складу.

    ГАРЯЧА ПАРАФІНОТЕРАПІЯ: ДОКЛАДНА ІНСТРУКЦІЯ

    Гаряча парафінотерапія – це процедура, що дозволяє зволожити, пом’якшити і підживити шкіру рук. Також вона прискорює регенераційні процеси, покращує відтік лімфи і мікроциркуляцію крові.

    Для її виконання вам знадобиться косметичний парафін (150-200 г), який необхідно розтопити. Зробити це можна або в парафінотопці, або на паровій бані. Якщо ви будете його “парити”, використовуйте глибоку скляну місткість. У неї повинна потім поміститися ваша рука. Знімайте місткість з вогню прихваткою, щоб не обпектися і не перекинути гарячий парафін на себе.

  • Розплавлений парафін відставте, щоб він охолов до комфортної для рук температури. Опускати руки в гарячий парафін не можна – отримаєте опіки.

    А поки він холоне, проведіть ексфоліацію. Тобто відлущіть ороговілі клітини шкіри за допомогою скрабу чи пілінгу. Якщо під рукою немає готового засобу, приготуйте домашній цукровий скраб: 2 ст. л. цукру змішайте з 2-3 ч. л. рідкого негарячого меду. За бажанням, можете додати в отриману суміш кілька крапель олії чайного дерева. Наносите скраб на вимиті руки, дбайливо масажуючи і розтираючи шкіру.

    Після скрабування йде живлення. З цією метою ви можете використовувати базові косметичні олії: авокадо, ши, жожоба, обліпихи, оливкову.

    Поєднавши 1 ст. л. олії жожоба з 1 ст. л. бджолиного воску, ви отримаєте чудовий поживний “коктейль”. Також можна змішати кілька видів олій (ши + обліпихи).

    Коли ваші ручки будуть відскрабовані і насичені корисними інгредієнтами, саме час ставати до проведення парафінотерапії. Заздалегідь підготуйте два одноразових поліетиленових пакети і косметичні рукавиці. Якщо у вас немає косметичних рукавиць, підійдуть зимові в’язані.

    Отже, що потрібно робити?

    1. Акуратно опустіть руку в рідкий парафін до кисті. Спочатку 3-4 рази тильним боком, потім 3-4 рази внутрішнім. Затримуйте руку в парафіні максимум на 5 секунд.

    2. Коли на руці утворюється парафінова рукавичка, помістіть руку в пакет, а потім – в косметичну рукавицю (або зимову).

    3. Увімкніть хороший фільм і засічіть 40 хвилин.

    Через зазначений час зніміть рукавиці і пакет, щоб звільнити руки від парафіну. Відбуватиметься це легко і абсолютно безболісно. Коли знімете парафін, нанесіть на шкіру зволожувальний / живильний крем. Проводити парафінотерапію можна не частіше, ніж раз на тиждень.

    У разі наявності шкірних інфекційних захворювань, порізів, висипань, алергії, цукрового діабету, хвороб серцево-судинної системи робити цю процедуру не можна. Дуже добре, якщо ви зможете проконсультуватися з лікарем-дерматологом перш ніж почнете плавити парафін.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!