“Як ховатись від радянської влади”: до франківського музею передали архівні документи ОУН

 • Сьогодні, 6 лютого, в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби ім. Степана Бандери відбулася передача архіву ОУН, знайденого в селі Олеша Тлумацького району у скриньці від патронів.

  “У листопаді-грудні в нашому селі тривали берегоукріплювальні роботи. Коли роботи майже завершилися, нам зателефонували працівники і сказали, що знайшли скриньку. Ми одразу виїхали на місце, забрали документи у сільську раду. Потім вирішили зателефонувати у музей визвольної боротьби”, – каже голова Олешанської ОТГ Богдан Двояк.

  Директор музею Ярослав Коретчук додає, що у скриньці, яку знайшли,  була газета “Радянська Україна”. У неї і були завернуті документи, що належали підпіллю українських націоналістів.

  “Коли нам зателефонували із села Олеша ми під’їхали у село, і звісно вирішили, що ці документи мають бути у нашому музеї”, – пригадує Коретчук.

  У музеї встановили, що газета вийшла 15 лютого 1950 року, напевне, тоді і закопали скриньку.

  “Ці документи – інструкція про те, як ховатися від радянської влади, також про підпільне життя. На п’яти документах було написано ручкою ім’я Богдан, ми встановили, що це був – Петро Савуляк, якому і передавалися документи”,- додає директор музею.

 • Усі документи, які знайшли будуть досліджувати і надалі, щоб прочитати усю інформацію, яка в них є.

  До теми: у Франківську жертв Голодомору вшанували масовою ходою пам’яті і панахидою 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!