Як освоїти вимову англійських слів

 • Напевно, найскладніше і водночас найцікавіше у вивченні мови — це освоїти правильну вимову англійською. Адже слова та граматику можна вивчити, а ось домовитися зі своїм мовним апаратом та «налаштувати» його на незвичне звучання буває нелегко. Однак, якщо ви навчитеся швидко спілкуватися, людям буде легше вас розуміти, і ви самі відчуєте задоволення від спілкування на інглиш.

  І навпаки, через неправильну вимову можуть постійно виникати незручні ситуації, коли доведеться кілька разів пояснювати, що саме ви хотіли сказати. Через це можуть опускатися руки, і можна відчути власне безсилля та самотність серед англомовних співрозмовників. Щоб цього не сталося, варто приділити окрему увагу тому, як правильно вимовляти англійські слова. З чого почати? Які реальні кроки можна зробити, щоб відточити свою англійську до досконалості?

  4 кроки до правильної вимови англійських слів

  Англійська мова розкривається у всій красі, якщо враховувати такі нюанси:

  1. Артикуляція — це робота наших органів мови під час вимови літер та звуків. Кожна мова має свої особливості. І з народження ми освоюємо їх, коли вчимося говорити. А от коли ми вивчаємо іноземну мову, доводиться перебудовуватись. Для цього необхідно зрозуміти, як саме потрібно керувати мовою, губами, піднебінням та іншими органами мови, щоб досягти правильної вимови англійської.
  2. Наголос — часто від нього залежить сенс сказаного. Тому важливо зрозуміти, як носії вимовляють те чи інше слово.
  3. Інтонація — нам може здатися, що іноземці спілкуються надто емоційно та експресивно. Але постарайтеся переламати себе і навчитися говорити в тій же манері, як це прийнято у носіїв. Інакше вам буде складно донести зміст слів до співрозмовника.
  4. Плавність мови — звичайно, вона приходить не відразу. Однак у повсякденному житті ми рідко спілкуємося за схемою слово-пауза-слово-пауза. Наша мова наповнена життям та емоціями, вона ллється, наче пісня. І ми рідко замислюємося над тим, яке використовувати слово чи прийменник. Тоді за нами легко стежити і неважко зрозуміти, що ми хочемо сказати.
  5. Це 4 кити, на яких базується правильність вимови. Однак є фактори, які допоможуть швидше освоїти швидкість вимови та навчитися вільно спілкуватися на інглиші.

  Аудіювання — допомога у правильній вимові англійською

  Згадайте, як діти навчаються говорити. Мама та тато багато спілкуються з дитиною, а також між собою. Згодом малюк запам’ятовує звучання окремих слів і намагається повторювати батьків. Підростаючи, його мова стає все більш чіткою та зрозумілою. Так само справи і з вимовою англійської. Щоб зрозуміти, як правильно сказати слово, потрібно багато разів почути, як його вимовляє носій мови. Для цього рекомендується приділяти аудіювання щонайменше 10-15 хвилин щодня.

  Роль транскрипції у вимові слів англійською

  У наш час деякі викладачі та студенти не бачать сенсу витрачати час на те, щоб заглиблюватись у транскрипцію. Вони вважають, що замість вивчення незрозумілих заручок у квадратних дужках краще освоїти вимову англійських слів російською. Як це виглядає практично? У підручниках або словниках англійські слова можуть бути написані російськими літерами або в словнику онлайн кожне слово промовляє диктор.

  Звичайно, такий метод вивчення мови вимагає набагато менше сил та часу. Однак у результаті можна прогаяти найголовніше — людина може так і не навчитися правильної вимови слів. Справа в тому, що при читанні транскрипції спрацьовує зорова пам’ять. Тому аудіювання, помножене на читання транскрипції, дає хороші результати.

  Щоб освоїти вимову англійської мови щодо нових слів допомагають 3 кроку:

  1. Відкрийте словник — до потрібного слова у ньому наводиться транскрипція.
  2. Увімкніть аудіо — послухайте правильне читання англійських слів.
  3. Повторіть за диктором — після вимови англійською онлайн кілька разів промовте слово вголос. А потім можете записати свій голос на диктофон і порівняти свою вимову зі звучанням промови носія.

  Як вивчати англійську мову — за допомогою транскрипції чи вимови англійських слів російською мовою? Вирішувати вам. Вибирайте такий спосіб, що зі 100% гарантією допоможе вам освоїти англійську мову на рівні носія.

  Як тренувати вимову англійської

  Звичайно, швидкість мови не з’являється сама по собі. Над нею треба працювати. І допоможуть у цьому такі поради:

  1. Читання вголос — допомагає відточити вимову англійських звуків. Величезний плюс читання вголос у тому, що вам не потрібно поспішати нікуди. Читайте у тому темпі, в якому вам зручно. Намагайтеся чітко промовляти усі англійські літери та дифтонги. А коли ви зустрічаєте незнайоме слово, відкрийте словничок або сайт з вимови англійських слів.
  2. Скоромовки — вони створені спеціально для того, щоб приділити увагу найскладнішим моментам у мові. Завчайте скоромовки, і вимова слів англійською буде даватися вам легше і легше.
  3. Навчайтеся у носіїв — підпишіться на англомовних блогерів і стежте за відео, які вони викладають. Наголошуйте, з якою інтонацією, з яким акцентом вони розмовляють. А потім намагайтеся досягти такого ж результату. Правильну вимову англійських слів онлайн можна знайти на сайті https://ua.englishcentral.com/browse/videos. Тут міститься величезна кількість відеороликів із субтитрами. Вибирайте цікаву для вас тему і насолоджуйтесь вивченням інглиша.
  4. Часте спілкування — неможливо вивчати англійську мову, не тренуючи вимову. І спілкування відіграє у цьому ключову роль. Розмовляйте на інгліші з друзями, колегами чи родичами, відвідуйте розмовні клуби, і ви помітите, наскільки швидко ви робитимете успіхи.
  5. Хороший викладач — щоб не довелося переучуватися, дуже важливо знайти кваліфікованого вчителя, який спрямовуватиме ваші зусилля в потрібне русло. При цьому не обов’язково, щоб тичер був носієм. Головне, щоб він володів міжнародними дипломами, які допускають його викладання англійської мови.

  Програма навчання в школі My English World зосереджена розмовною англійською. Ми прагнемо надати нашим студентам фундаментальні знання граматики та лексики. І все це для однієї мети — щоб кожен учень якнайшвидше зміг вільно спілкуватися англійською. Наші викладачі на своєму особистому досвіді знають про всі підводні камені у вивченні англійської з нуля. За роки наполегливої ​​роботи вони змогли досягти такого рівня англійської, що володіють міжнародними сертифікатами Cambridge CELTA, TESOL, TEFL. Отже, ви можете бути впевнені, що з нами ви зможете освоїти правильну вимову англійських слів.

  Щоб переконатися, чи підходить такий формат навчання, пройдіть вступне тестування і відвідайте пробний урок. А після цього приймайте рішення, чи варто продовжувати навчання в MEW. Вдосконалюйте свою англійську з професіоналами!

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!