Як отримати електронний лікарняний через COVID-19 або грип

 • Сьогодні можна легко отримати електронний листок непрацездатності.

  Про це під час брифінгу розповіла Ольга Савчук директорка КНП “Цент первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради”, пише “Галицький кореспондент“.

  Вона зауважила, що тема електронних листків непрацездатності, особливо в пік підвищення епідемії, в тому числі від коронавірусу, є доволі актуальною. На сьогоднішній момент відкрити такий листок не складно за тієї умови, якщо правильно внесені всі дані в електронний реєстр пацієнта.

  За цієї умови цей листок можуть сформувати й передати в фонд соціального страхування та за місцем роботи пацієнта. Це потрібно, щоб на місці роботи кадри бачили, що працівник перебуває на листку непрацездатності. І відповідно, щоб у фонді були дані для страхових виплат.

  Однією з умов видачі електронного листка непрацездатності є наявні симптоми грипу, групи респіраторних інфекцій або коронавірусу.

  “Якщо у вас легкий перебіг і візит до медичного закладу лише наражатиме вас на небезпеку, лікар має право на п’ять діб видати електронний листок непрацездатності. При цьому вам призначать лікування і протягом доби бажано зв’язатися зі своїм лікарем, щоб розповісти про свій стан. Після того лікар вирішить чи потрібно вам звернутися на дообстеження чи вже на п’ятий день”, – пояснює Ольга Савчук.

 • За її словами на п’ятий день людина повинна очно звернутися до лікаря. Або для того, щоб закрити листок непрацездатності, або продовжити його і пройти додаткові обстеження.

  Нагадаємо, в Україні зменшили термін самоізоляції при COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!