Як розмитнити «євробляху» за тисячу євро

 • Із 15 червня вступило в силу нове законодавство про пільгове розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації.

  За даними Офісу президента, пільгами зможуть скористатися власники понад 500 тисяч автомобілів, інформує ZAXID.NET.

  15 квітня 2021 року Верховна Рада ухвалила два закони, що тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи вживаних автомобілів. Через місяць ці закони підписав президент Володимир Зеленський.

  Пільги стосуватимуться лише вживаних авто, старших 5 років і ввезених до 31 грудня 2020 року. Їхня вага не має перевищувати 3,5 тонн.

  Розмитнити можна легкові авто, починаючи з «Євро-2» і вище, а вантажівки – лише «Євро-5». Заборонене пільгове розмитнення автомобілів, ввезених з Росії чи з окупованих частин України. Також закон не поширюється на мікроавтобуси, автобуси й мотоцикли.

  Один власник може пільгово розмитнити лише один автомобіль, що перебуває в особистому користуванні.

  Пільгове розмитнення авто діятиме з 15 червня і впродовж наступних 180 днів. Додаткові три місяці на розмитнення матимуть військові, які перебувають у зоні бойових дій понад 90 днів і можуть це підтвердити відповідними документами. Загалом вони матимуть на розмитнення 270 днів.

  «Щоб розмитнити автомобіль, треба домовитись із компанією чи фізособою, в якої ви його купили, й зняти авто з обліку за кордоном. Маючи на руках договір купівлі-продажу та документ, що підтверджує зняття з обліку авто за кордоном, треба пройти сертифікацію автомобіля на його справність, піти до митного брокера, сплатити держвнески. Потім митний інспектор видасть декларацію і власник авто в сервісному центрі має оформити його в Україні», – пояснив Олександр Чернявський, співзасновник ГО «АвтоЄвроСила», яка раніше організовувала протести на підтримку пільг для «євроблях».

  За розрахунками Мінінфраструктури, вартість розмитнення більшості автомобілів не має перевищувати тисячі євро. Однак вартість залежатиме від віку автомобіля та об’єму двигуна – чим старше авто і більший об’єм, тим дорожче коштуватиме розмитнення.

  Упродовж півроку «євробляхи» можна розмитнити за пільговою ставкою ПДВ та акцизного податку – ПДВ розраховуватимуть як 20% від акцизного податку. Наступні 180 днів можна буде не сплачувати ввізного мита, однак необхідно заплатити фіксований внесок – 8500 грн.

  Сума акцизного податку визначається ставкою, що розраховується за формулою:

  Ставка = Ставка (базова) + Vе + Fе, де Ставка (базова) – це ставка податку в євро за одиницю транспортного засобу, яку розраховують віком автомобіля, зокрема:

   – ставка податку в євро за одиницю транспортного засобу (об’єм циліндрів двигуна помножений на відповідний коефіцієнт). Закон визначає такі коефіцієнти:

  • 0,25 євро/см3 – для авто з об’ємом двигуна до 2000 см3;
  • 0,2 євро /см3 – для авто з об’ємом двигуна від 2001 до 3000 см3;
  • 0,25 євро /см3 – для авто з об’ємом двигуна від 3001 до 4000 см3;
  • 0,35 євро/см3 – для авто з об’ємом двигуна від 4001 до 5000 см3;
  • 0,5 євро/см3 – для авто з об’ємом двигуна понад 5000 см3;

   – це ставка податку в євро за одиницю транспортного засобу, що становить:

  • для авто з двигуном із іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом – 0,0 євро;
  • для авто з двигуном із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) – 100,0 євро;
  • для авто з двигуном із іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом або зз запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) та електричним двигуном, – 0,0 євро.

  Штраф незаконне перебування на території України нерозмитнених автомобілів на іноземній реєстрації становить 8500 грн. Після сплати штрафу власник авто може або вивезти його за кордон, або все ж пройти процедуру розмитнення в Україні.

  Читайте також:  В уряді пропонують розмитнювати автівки через “Дію”, – Шмигаль

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!