Як швидко, надійно та безпечно надіслати гроші з-за кордону

 • Останнім часом велика кількість наших громадян, не задовільнившись рівнем доходів на Батьківщині, все частіше направляється «на заробітки» за кордон. Після чого, зрозуміло, стикається з проблемою переведення зароблених  коштів додому. Ми вирішили торкнутись цієї проблеми і коротко розповісти про можливі шляхи переказу коштів з-за кордону.

  1.Почнемо з поширеного переказу коштів  на картковий / поточний рахунок (SWIFTпереказ).

   

  Принципова умова такого переказу – наявність  карткового або поточного рахунку в отримувача.  За її наявності відправник  за кордоном може надіслати кошти з відділення банку, вказавши прізвище та банківські реквізити отримувача. Отримувач коштів в Україні зможе отримати їх через 2-3 банківських дні у відділенні свого банку.

  Серед «плюсів» такого переказу – безпечність пересилання коштів.

  Серед можливих незручностей та обмежень:

  –отримувачу необхідно відкрити поточний або картковий банківський рахунок.  У зв’язку із цим постає питання вибору надійного банку. Повні банківські реквізити необхідно передати відправнику для здійснення відправлення коштів;

  – обмеженість доступу до інформації про тарифи на цю послугу, адже банки за кордоном (як і в Україні) самостійно встановлюють тарифи та можуть інформувати про їх розмір на власний розсуд, на сайті або ж лише під час особистого звернення до відділення;

  – обмеженість доступу до сервісу для наших трудових мігрантів у випадку, якщо їх статус перебування в країні не легалізовано. Відправник зазвичай (в залежності від законодавства країни перебування)  також повинен відкрити банківський рахунок.

  – Також не забуваймо, що в багатьох невеличких сільських населених пунктах України фізично можуть бути відсутні  відділення будь-яких банків,  що може ускладнювати процес отримання коштів.

  Крім того, оскільки гроші приходять на рахунок, одержувач буде нести додаткові витрати на зняття коштівв залежності від тарифів банку.   В середньому комісія банку за таку операцію може складати від 1 до 2%.

  Іноді на форумах можна зустріти пораду «відкрити рахунок за кордоном та переслати одержувачу в Україну карту, щоби мати можливість поповнювати її за межами країни, а кошти знімати у нас». Тут варто зазначити, що часто банки прописують правило: “не передавати картку третім особам”. Тобто такий варіант є порушенням і в разі відстеження транзакцій, що викличуть підозри, (наприклад, в один день поповнення і зняття готівки в двох країнах) банк може вжити відповідних заходів.

   

  2.Якщо кошти необхідно отримати  терміново, можна скористатись однією з систем грошових переказів (Western Union, MoneyGram та ін.).

  Серед переваг – надійність і швидкість переказу (кошти доступні протягом 10 хв. після відправлення). Для отримання переказу не потрібно відкривати рахунок в банку.

 • Серед особливостей – заздалегідь необхідно уточнити місцезнаходження пункту обслуговування системи і видачі грошових переказів, щоби адресат мав змогу так само швидко отримати переказ «на руки». Або, як варіант, з’ясувати, чи працює з однією з таких платіжних систем ваш банк, тоді кошти можна буде отримати через касу у відділенні банку.

  Що стосується комісії, то при переказі 1000 доларів США доведеться    заплатити 25-50 доларів в залежності від системи.  Міжнародні платіжні системи відзначаються доволі  високою вартістю комісії.

   

  1. Міжнародний поштовий переказ

  У багатьох країнах саме національні поштові оператори – в лідерах за кількістю відправлених міжнародних переказів.

  Укрпошта також пропонує послугу відправлення та виплати таких переказів.

  Серед «плюсів»:

  – надійність, адже Укрпошта, на відміну від банків, не здійснює ризикованої фінансової діяльності – кредитування тощо;

  _- доступність, адже поштові перекази, на відміну від банківських,  пересилаються до всіх населених пунктів країни без виключення та виплачуються як у відділеннях поштового зв’язку, так і вдома одержувачам (без додаткової плати);

  • не потрібно відкривати банківський рахунок;
  • термін пересилання міжнародних поштових переказів у великі міста сягає 2-3 годин;
  • термін пересилання міжнародних поштових переказів у села можна співставити із терміном проходження SWIFT-переказу, тобто 2-3 банківських дні.

  Серед обмежень – відсутність  миттєвих переказів

  Особливо відзначаємо наявність унікальної опції – доставка додому (є актуальною, наприклад,  для людей похилого віку, яким фізично важко дістатись до поштового чи банківського відділення).

  Міжнародні поштові  перекази приймаються і виплачуються у валюті в певних відділеннях, перелік яких можна дізнатися на сайті підприємства. В решті відділень – Міжнародний переказ перерахують за курсом ПАТ «Укрпошта» і виплатять в гривнях.

  Тариф на відправлення міжнародного поштового переказу з України за кордон становить 2% (на суму від 2000 грн). Щодо тарифів на відправлення поштового переказу із інших країн – з ними можна ознайомитись на офіційному сайті Укрпошти.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!