Як швидко оформити лікарняний?

 • Яким би міцним не був загальний стан людини, від хвороб не застрахований ніхто. Недуга може розпочатися раптово, або ж бути закономірним ускладненням попередніх хвороб. Та в будь-якому випадку вона створює багато незручностей. Окрім фізичного виснаження, в людини з’являється ще й потреба в оформленні лікарняного листа. Цей документ важливий для кожного, хто працює чи навчається. Він гарантує працівнику соціальні виплати.  Крім того, листок тимчасової непрацездатності є поважною причиною пропусків занять чи відсутності працівника на роботі. Тому потрібно знати, як правильно оформити такий документ.

  Порядок оформлення лікарняного

  Законодавство чітко регламентує, як проходить процедура оформлення. Останніми роками ця сфера була реформована й удосконалена. Сьогодні українці можуть відкрити електронні лікарняні, виконавши у разі хвороби такі дії:

  • Крок 1. Звернемося до лікаря. Самолікування не тільки може зашкодити здоров’ю, але й позбавить вас можливості на листок непрацездатності. Тому насамперед потрібно звернутися до сімейного лікаря.
  • Крок 2. Медичне обстеження та встановлення діагнозу. Спершу лікар уважно вислуховує всі скарги пацієнта на самопочуття,  визначає симптоматику, вимірює показники температури, артеріального тиску. Іноді цього буває достатньо для постановки діагнозу. Та все ж у більшості випадків необхідна додаткова діагностика. Для цього лікар виписує направлення на обстеження, за результатами якого і буде визначений діагноз.
  • Крок 3. Заповнення необхідної документації. На цьому етапі лікар готує медичний висновок щодо стану здоров’я пацієнта, особливостей перебігу захворювання. 
  • Крок 4. Подання заяви для оформлення ehealth лікарняного. Для цього необхідно внести дані до електронного реєстру ПФУ. Лікарняний лист має номер, який лікар та пацієнт можуть знайти в своїх особистих кабінетах медичної системи.

  Чи можливе оформлення лікарняного в приватній клініці?

  Згідно із нормами законодавства, такий документ може оформити лікар, що працює в медичному закладі будь-якої форми власності. Тому багато українців сьогодні звертаються саме до приватних клінік, які мають суттєві переваги:

  • комфортний сервіс обслуговування;
  • професіоналізм колективу;
  • сучасне обладнання;
  • доступність для маломобільних верств населення.

  5 причин обрати приватну клініку 

  Сьогодні, коли вибір медичних закладів такий широкий, кожен пацієнт може вибрати найкращий із них. Тепер не обов’язково бути пацієнтами в державній поліклініці. Договір із сімейним лікарем можна заключити і в приватному медичному закладі. Чому варто це зробити?

  1. З’являється можливість лікуватися без черг, за попереднім записом, у зручний для вас час.
  2. Привітний медперсонал завжди ввічливий та уважний до кожного пацієнта.
  3. Спрощена процедура оформлення довідок та лікарняних, без зайвих бюрократичних дій.
  4. Матеріально-технічне забезпечення значно краще, ніж у державних медзакладах.
  5. Лікарі приватних клінік завжди більше навчаються, розвиваються і фахово зростають.

  Які особливості обслуговування в приватних медичних закладах?

  Кожен, хто став пацієнтом сучасних клінік, переконався на практиці у високій якості обслуговування. В чому ж полягає специфіка лікування?

  • Приватні клініки мають значно ширше фінансування за рахунок платних послуг. Це дає змогу створювати комфортні умови та розвивати технічну базу.
  • Керівники дуже ретельно обирають колектив, адже це впливає на репутацію закладу. Це одна із причин, чому тут працюють справжні професіонали.
  • Сучасне обладнання й лабораторії дозволяють зробити точне й швидке обстеження в одному закладі. Це економить час пацієнтів і допомагає в короткі терміни правильно встановити діагноз й розпочати лікування.

  Чи можлива доставка лікарняних листів?

  Приватні клініки працюють над створенням комфортного сервісу. Тому в них можлива доставка медичних документів по всій території України. Для цього вони користуються послугами найрозвиненіших кур’єрських служб: Нова Пошта, Укрпошта та інші. Для зручності пацієнт може сам обрати спосіб оплати:

  • при отриманні накладеним платежем;
  • розрахунок за реквізитами.

  Швидко оформити лікарняний лист, пройти сучасну діагностику чи отримати якісну консультацію спеціаліста — усе це переваги співпраці з приватним медичним закладом. Дозвольте професіоналам подбати про ваше здоров’я! 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!