Як син вихідців із Бурштина став найвідомішим нейрохірургом Аргентини

 • Педро Лилик – відомий у світі нейрохірург. Він власник найуспішнішої клініки в Аргентині.

  Про дослідження лікаря в галузі нейрохірургії пишуть провідні медичні журнали. Але з обов’язковою приміткою: Педро Лилик – українець. Він володіє українською мовою, виховує дітей в українських традиціях, – повідомляє “Вісник”.

  Чоловік пишається своїм батьківським корінням. Вияв­ляється, свого часу (у 30-х ро­ках минулого століття) роди­на переїхала до Аргентини з містечка Бурштин Івано-Франківської області.

  Осівши за океаном, сім’я розпочала не лише облаштовувати свій побут, а й активно вести гро­мадське життя. Педро й сьо­годні, попри шалений робо­чий графік, знаходить час на те, щоб прислужитися українській громаді в Аргентині. Він очолює діаспору у своєму регіоні та планує відкрити у Буенос-Айресі українську школу. А ще донедавна керу­вав танцювальним ансамблем «Просвіта».

  Успіхи у медичній галузі Педро Лилика справді виз­начні. Здобувши медичну ос­віту у Буенос-Айресі, він пройшов стажування у США. Через роки, заснувавши в Ар­гентині власну клініку, зумів зробити її найуспішнішою на континенті. Сьогодні пацієнтами українця є перші особи держави.

  Педро Лилик розробив унікальні технології діагностики й методики ліку­вання. Медичний 3D-апарат, який використовується у клініці під час операцій, один із двох, що взагалі існують у світі. Комп’ютер видає об’єм­не зображення пацієнта на монітор, а також з його допомогою через супутник йде онлайн трансляція, щоб лікарі усього світу могли спо­стерігати та вчитися.

  Нагадаємо, що науковиця франківського університету отримуватиме державну іменну стипендію.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!