Як у Франківську лікують зуби дорослим і дітям із ДЦП та іншими супутніми патологіями

 • Крім терапевтичної та хірургічної допомоги для населення загалом, тут надають стоматологічні послуги для дорослих та дітей із ДЦП, Синдромом Дауна та іншими супутніми патологіями. Про це повідомляє КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

  «Пацієнт приходить на консультацію, визначаємо об’єм робіт та узгоджуємо план лікування, – розповідає завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії Ігор Гвоздик. – Кожен прийом триває приблизно шість годин, намагаємось зробити все максимально швидко, адже тривале лікування ускладнюється не стільки проблемністю контакту з пацієнтом, скільки додатковими витратами для його родичів, яким і так нелегко…».

  Зауважимо, що наркоз – вартісна процедура. До того ж, згідно з реформою сьогодні держава не фінансує стоматологію й ці послуги є платними для всіх без винятку.

  Стоматолог Андрій Івасюк демонструє сучасне обладнання за допомогою якого тут роблять газові наркози, а також функціональність портативної стоматологічної установки, яка «виручає» за потреби мобільності.

  «Забрати гострий біль і покращити якість життя – це наше головне завдання, – акцентує Ігор Гвоздик. – Ми зробимо все необхідне у критичних ситуаціях, але варто пам’ятати, що карієс розвивається безсимптомно, тому профогляд доречно проходити двічі на рік. Звісно, якщо не хочете несподівано виявити, що ваш не так давно цілком здоровий зуб – напівгнилий». Усім своїм пацієнтам лікарі відділення рекомендують робити гігієну порожнини рота, знімати зубний наліт та приходити на профогляд вчасно.

 • Нагадаємо, що у Франківську від коронавірусу померла старша медсестра обласної лікарні

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!