Як у Франківську скористатися соціальним таксі

 • Соціальне таксі в Івано-Франківську запрацювало у 2018 році. На балансі установи є спеціально облаштований автомобіль для перевезень людей з інвалідністю. Він обладнаний усіма необхідними засобами для безпеки та комфорту пасажирів.

  В Івано-Франківську послугою «соціальне таксі» у 2022 році скористалися майже тисячу разів.

  «Соціальним таксі може безкоштовно скористатися кожен, хто має необхідні документи й стоїть на обліку у міському територіальному центрі соцобслуговування. Замовити цю послугу можуть і вимушені переселенці, – розповідає Наталія Хміль, завідувачка відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування населення. – Для цього потрібно завчасно подати документи: заяву про надання послуги «соціальне таксі», довідку про встановлення групи інвалідності. Якщо така довідка відсутня, тоді висновок лікарсько-консультативної комісії, в якому вказано, що людина не може самостійно пересуватися. Щоб людина могла скористатися цією послугою, ще потрібно, аби була особа, яка супроводжує. Переважно всі її мають. Одиноких людей, які обслуговуються у нашому терцентрі, супроводжують соціальні робітники».

  Соціальне таксі упродовж дня замовляють до семи жителів Івано-Франківської громади. На спеціально обладнаному пандусом транспорті люди з інвалідністю та похилого віку можуть доїхати до лікарень, державних установ, підрозділів соцзахисту, а також банків, вокзалів, перукарень та кравецьких майстерень.

  Водій соціального таксі Петро Варга говорить:

  «Візок ми обов’язково возимо із собою. Зараз пасажири мають свій, але, коли є потреба, ми даємо візок. Обслуговуємо жителів Франківська та громади – всіх, хто бажає. У нас є диспетчери, вони приймають виклик, а ті дають мені замовлення».

 • Автомобіль краще замовляти заздалегідь – не менш ніж за два дні до виїзду, кажуть у центрі.

  Отримати докладну інформацію можна за номерами телефонів: (0342) 53-24-41; (0342) 75-01-26.

  До теми: Уряд індексує найнижчі пенсії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!