Як український аніматор змінив світ діснеївських мультфільмів

  • У 1934 році Волт Дісней запросив сина українських емігрантів Володимира Титлу до своєї студії. Аніматор перевернув світ творення тогочасних мультфільмів.

    Діснеївські мультфільми знайомі усім. Та вправно передавати емоції американські мультиплікатори вміли не завжди і в цьому їм допоміг Титла. Володимир швидко зрозумів, ким хоче стати – хлопець буквально не випускав олівця з рук, що й привело його в 16 років на кіностудію Paramount Pictures.

    Далі були ще декілька студій і навіть поїздка в Париж, де він відточував майстерність у кращих художників світу. Утім, змирившись із тим, що такого рівня йому не досягнути, Володимир повертається у Штати і в цей момент один із друзів заманює його до Волта Діснея. Був 1934 рік і студія готувала лише коротенькі мультики з простою анімацією. Повідомляє канал 24.

    Володимир зізнавався: його не покидало враження, що він потрапив у божевільню. Навколо десятки чоловіків цілими днями кривлялися перед дзеркалом. Титла прийшов якраз вчасно, адже Волт вирішив піти ва-банк і створити перший у світі повнометражний мультфільм “Білосніжка і семеро гномів”.

    З “Білосніжкою” все було зрозуміло — з-поміж 200 кандидаток обрали танцюристку і лише перемальовували її рухи. А як із гномами? На студії вважали, що достатньо — гарно промалювати персонажів, але Володимир з цим не погоджувався. В обриси кожного коротуна українець вселяв справжній характер. У порухах губ і брів легко читались емоції вічно незадоволеного Воркотуна і розсудливого Дока.

    MV5BMTQwMzE2Mzc4M15BMl5BanBnXkFtZTcwMTE4NTc1Nw@@._V1_SY1000_SX668_AL_

  • Дісней страшенно нервував. Від успіху стрічки залежала доля студії. Замість запланованого бюджету у 250 тисяч вони вже витратили півтора мільйона, а сам Волт заклав власний будинок. Та прем’єра розвіяла всі сумніви аніматорів. Мультфільм став справжньою сенсацією і навіть отримав “Оскара”. До заповітної статуетки додали ще сім, тим самим вказуючи на довершеність персонажів Титли.

    Після “Білосніжки” Володимир перейшов у ранг топ-аніматорів з найбільшою зарплатою. Коли Волтові Діснею спало на думку створити мультфільм про стосунки слоненяти і його мами, він одразу запропонував українцю втілити ідею в життя. У того якраз підростав син Петро, тож залишалось просто спостерігати за ним і дружиною і переносити побачене на папір.

    Саме цю роботу назвали вершиною творчості Титли — два “Оскара”, “Пальмова гілка” за анімацію, та головне — українець довів, наскільки важливо вміти передавати почуття олівцем. Його роботи стали взірцем для цілого покоління майбутніх мультиплікаторів.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!