Як зростуть тарифи на опалення від Калуської ТЕЦ

 • Тариф на опалення, за яким оплачують послугу калушани, має три складові: на виробництво теплової енергії, на транспортування теплової енергії й на постачання теплової енергії.

  ТОВ «Костанза» має намір підвищити тарифи на послугу з постачання теплової енергії на найближчий опалювальний сезон.

  27 вересня на сайті ТОВ «Костанза» філія «Калуська ТЕЦ» оприлюднили повідомлення про намір змінити тарифи на теплову енергію, постачання, а також на послуги з постачання теплової енергії на опалювальний сезон 2023-2024 років, повідомляють «Вікна».

  Тариф на опалення, за яким оплачують послугу калушани, має три складові: на виробництво теплової енергії, на транспортування теплової енергії й на постачання теплової енергії.

  Причому для ТОВ «Костанза» тариф на виробництво теплової енергії (а це основна складова загального тарифу на опалення) встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

  Оскільки нових рішень, щодо встановлення для ТОВ «Костанза» тарифів на виробництво теплової енергії НКРЕКП не приймала, то на наступний опалювальний сезон вони не зміняться і будуть такими ж , що й тарифи, які були раніше встановлені для державного підприємства «Калуська ТЕЦ-Нова»:

  • для населення — 542,45 гривні за 1 Гкал (без ПДВ);
  • для установ, що фінансуються коштом державного і місцевих бюджетів, — 567,13 гривні за 1 Гкал (без ПДВ);
  • для забезпечення послугами інших споживачів — 562,78 гривні за 1 Гкал (без ПДВ).

  Проти останнього опалювального сезону зросте складова загального тарифу на транспортування теплової енергії комунальними мережами (відповідно до розрахунків комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія»).

  25 вересня комунальне підприємство оприлюднило повідомлення для споживачів — інформацію про намір змінити тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, та на послуги з постачання теплової енергії на опалювальний сезон 2023/2024 років.

  Зокрема, на наступний опалювальний сезон тариф на транспортування теплової енергії від ТЕЦ мають намір підвищити так:

  • для населення — з 217,35 до 257,60 гривень за Гкал (на 40,25 гривні);
  • для бюджетних установ — з 220,04 до 261,29 гривні за Гкал (на 41,25 гривні);
  • для інших споживачів — з 219,86 до 260,79 гривні за Гкал (на 40,93 гривні).

  Відповідно, нові збільшені тарифи на транспортування враховано у розрахунках ТОВ «Костанза».

  Щодо третьої складової загального тарифу — на постачання теплової енергії, то вона теж зросте, однак несуттєво, на 1,3 гривні — з 25,41 до 26,71 гривні за Гкал для усіх категорій споживачів.

  Отже, ТОВ «Костанза» має намір підвищити тарифи на послугу з постачання теплової енергії на найближчий опалювальний сезон так:

  • з 942,25 до 992,11 гривні за Гкал (з податком на додану вартість) — для населення;
  • з 975,10 до 1026,16 гривні за Гкал — для бюджетних споживачів;
  • з 969,66 до 1020,34 гривні за Гкал — для інших споживачів.

  Таким чином у разі затвердження запропонованих підприємством тарифів, опалення для калуських споживачів подорожчає на 5%, в основному через планове зростання тарифу на транспортування.

  Читайте також: У Калуші запрацює басейн «Посейдон»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!