Яка доля чекає олімпійські об’єкти після завершення змагань

  • Багато країн світу вважають за честь приймати Олімпіаду. Однак це тягне за собою величезні витрати. Кошти вкладають у будівництво стадіонів, олімпійських містечок, спортивних зон. Видання Business Insider показало зворотню сторону проведення Олімпійських ігор, передає УНН.

    Після завершення Олімпіади спортивні конструкції у деяких містах залишаються незатребуваними та зовсім не використовуються. Щоправда, інколи це пов’язано з об’єктивними факторами (стихійне лихо чи бойові дії).

    Сараєво (тодішня Югославія) приймало зимові Олімпійські ігри в 1984 році. Десять років потому, під час громадянської війни, деякі з олімпійських об’єктів були переорієнтовані і використовувалися як військові об’єкти.

    Бобслейний парк перетворили в артилерійську фортецю під час протистоянь. Сьогодні ж траса використовується для BMX-гонок.

    Атланта (США) приймала літні Олімпійські ігри 1996 року. Пізніше стадіон графства Атланта-Фултон використовували для бейсболу, але він був зруйнований в 1997 році. На його місці створили стоянку на 4000 місць.

    У Пекіні відбулася літня Олімпіада-2008, там також пройдуть Зимові Олімпійські ігри 2022 року. У столиці Китаю занедбали бейсбольний стадіон, який заріс бур’янами і більше схожий на пустку. А олімпійська стоянка для велосипедів зараз використовується для іспитів з водіння.

    Афіни для підготовки до літніх Олімпійських ігор 2004 року використали на 15 млрд доларів більше, як було заплановано бюджетом. Однак сьогодні олімпійські селища у Греції повністю занедбані. У країні хотіли використати цю територію як державне житло для безхатьків, однак проект провалився.

    Нагадаємо, у Калуші провели малі Олімпійські ігри.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!