Які країни відмовилися їхати на український саміт миру (список)

 • Участь у саміті вже підтвердили 107 держав, включно з міжнародними організаціями.

  15-16 червня у Швейцарії відбудеться історичний Глобальний саміт миру, організований Україною. Очікується, що участь у ньому візьмуть лідери десятків країн світу, які об’єднаються, щоб знайти шляхи досягнення стійкого миру в Україні та за її межами, пише Главком.

  На саміт запросили усі країни світу, окрім країни-агресорки, Росії. 

  Як повідомив прессекретар президента України Сергій Никифоров в ефірі телемарафону, участь у саміті вже підтвердили 107 держав, включно з міжнародними організаціями. Проте є і країни, які відмовилися брати участь у саміті. 

  Вже відомо, що від участі у Глобальному саміті миру в Швейцарії відмовилися: 

  1. Китай. Пекін відхилив запрошення, оскільки не було дотримано умов для їхньої участі, включаючи участь як Росії, так і України.
  2. Саудівська Аравія. Ер-Ріяд ухвалив через те, що Росія не братиме участі у саміті. 
  3. Бразилія. Країна виступила зі спільною заявою разом з Китаєм.
  4. Південно-Африканська Республіка (ПАР). Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ. 
  5. Угорщина поки не вирішила, чи братиме участь у Саміті миру в Швейцарії. Глава угорського Міністерства закордонних справ Петер Сіярто висловив думку, що на саміті нібито має бути й РФ.
  6. Пакистан поки що не надав відповіді, але російські пропагандистські ЗМІ стверджують, що відповідь цієї країни теж буде негативною. 
  7. Індія не буде представлена ​​на мирному саміті у Швейцарії на найвищому рівні. На захід точно не поїде прем’єр чи міністр закордонних справ. Ймовірно, поїде секретар МЗС чи заступник радника з питань нацбезпеки

  Деякі країни поки не погодилися і не відмовилися від участі у Глобальному саміті миру. 

 • Нагадаємо, саміт миру у Швейцарії відбудеться 15-16 червня. На нього мають приїхати представники урядів усіх континентів. Раніше такі дати називало агентство Swissinfo з посиланням на уряд Швейцарії.

  До теми: Уже більше півтори тисячі військовозобов’язаних франківців оновили свої дані

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!