Якою буде пенсія, якщо немає стажу, – відповідь Мінсоцполітики

 • Багатьох українців передпенсійного віку зараз цікавить запитання: чи буде пенсія, якщо немає стажу? В Україні люди, які не працювали, працювали неофіційно або не змогли накопичити необхідних 15 років стажу до виходу на пенсію, отримують однакові виплати (рівні мінімальному прожитковому мінімуму). 

  Якщо у людини є страховий стаж, але для отримання права на пенсійні виплати його не вистачає (не накопичили 15 років), вона може розраховувати на мінімальний розмір пенсії. Він прив’язаний до прожиткового мінімуму, який сьогодні становить 1934 грн. Раніше вона називалась “соціальною”, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “ТСН”.

  Водночас отримувати такі виплати людина почне не в 60 років (як особи з повним стажем), а в 63 роки.

  Якщо людина ніде не працювала офіційно (тобто в неї взагалі немає страхового стажу), вона буде отримувати допомогу, а не пенсію.

  Вона називається “державна допомога тим людям, які не мають права на пенсію”. Її розмір також прив’язаний до прожиткового мінімуму (1934 грн). Але почати отримувати її можна лише з 65-річного віку.

  Варто звернути увагу, що та категорія населення, яка не працювала взагалі або працювала неофіційно, на якісні програми підвищення розміру допомоги розраховувати не може.

  Читайте також: Пенсії у 2022 році підвищать у 12 етапів: хто отримає виплати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!