Яремчанське відділення поліції перевірили: є порушення

 • Моніторингова група здійснила візит до Відділення поліції № 1 м. Яремче ГУНП в Івано-Франківській області, з метою перевірки додержання прав затриманих осіб, зокрема заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2.

  Група прибула у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в області.

  Під час візиту встановили, що у відділенні поліції не створено умов для тимчасового тримання затриманих осіб – кімната для затриманих не функціонує, через невідповідність вимогам міжнародного і національного законодавства.

  Відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманих із захисниками. Такі побачення проводяться в службових кабінетах слідчих, коридорах або інших приміщеннях без забезпечення конфіденційності. Кімната для проведення слідчих дій належним чином необладнана.

  Такі обставини створюють передумови для порушення прав осіб, які перебувають у відділені поліції, оскільки процесуальні дії та інші передбачені законодавством заходи проводяться в кабінетах працівників поліції, які не обладнані засобами відеоспостереження.

  Службова особа, відповідальна за перебування затриманих осіб, не виконує покладені на неї обов’язки, у зв’язку з цим не виконуються вимоги Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення фіксації у відповідних журналах усіх дій, що проводяться із залученням затриманого та контролю за дотриманням прав затриманих у відділенні.

  Не забезпечується дотримання вимоги щодо негайного повідомлення в Центр з надання безоплатної правової допомоги про випадки затримання осіб, що є порушенням права останніх на захист.

  Окрім цього, центральний вхід в адміністративну будівлю Яремчанського відділення поліції облаштовано пандусом, проте він не відповідає вимогам будівельних норм і його використання є неможливим для маломобільних груп населення.

  Під час візиту виявлені й інші порушення, про що поінформували керівництво відділення поліції з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення. За результатами моніторингового візиту будуть надіслані листи реагування до відповідних органів.

  Читайте також: На Прикарпатті від початку “червоної” зони виявили майже 550 порушень карантину (фото)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!