Ярина Гречаник

 • «Якщо Бог наділив умінням, то чому ж його не використовувати на благо іншим людям?» – переконана Ярина Гречаник. Дівчина вже не один рік удосконалюється в мистецтві фотографування. Окрім комерційної зйомки, постійно як фотограф волонтерить у різних благодійних акціях та проектах, здебільшого пов’язаних із дітьми. Тим паче Ярина п’ять років є членом Мальтійської служби допомоги. «Ми наче велика родина, – усміхається вона. – Ходимо до діток в інтернати, влаштовуємо їм різні святкування, відвідуємо геріатричний пансіонат…»

  Дівчина каже, що волонтерство насамперед дарує їй чудесний обмін енергією, особливо це відчутно з дітьми: «Вони дуже люблячі. Дитина не вміє не любити. Коли ти ділишся з ними своїм теплом, не лише фотографуєш, але й обіймаєш, катаєшся разом на велосипеді, бавишся в ігри, діти просто фонтанують позитивом, натхненням і творчістю. А іноді вони потребують просто поговорити».

  Попри волонтерську діяльність, Ярина зосереджується на весільній зйомці. За ці роки вона вже стільки романтичних історії надивилася! «Кожна пара – інша. Нема однакової любові. У кожного вона різна й особлива», – зауважує дівчина.

  Тепер замовники все частіше хочуть більше справжності на світлинах, менше обробки – аби потім упізнати себе на тих фотографіях. Ярина каже, що у роботі фотографа важливо бути добрим психологом. Люди бувають різні, до кожного треба знайти підхід, аби він відкрився перед камерою. «Багато людей мають комплекси, треба до цього поставитися з розумінням і любов’ю», – зазначає вона.

  Ярина переконана, що надзвичайно важливо постійно працювати над собою, бо якщо зупиняєшся – одразу котишся донизу. Дівчина регулярно відвідує курси з фотографування, майстер-класи, бере участь у воркшопах. Конкуренції талановита франківчанка не боїться, каже, це, навпаки, стимулює професійний розвиток.

  Після тривалого авралу на роботі та виснажливих зйомок Ярина тікає в гори. Бодай на кілька днів. Там природа якась особливо жива, моментально відновлює і тіло, і душу.

  Наталя МОСТОВА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!