Є питання до чоловіків, які незаконно виїхали з України, – Зеленський відреагував на ідею призову українців за кордоном

 • Президент заявив, що важливо не лише захищати Україну на фронті, а також сплачувати податки у бюджет.

  Зеленський звернувся до чоловіків, які нелегально покинули Україну під час війни, наголосивши на їхньому обов’язку або служити в армії, або підтримувати країну, сплачуючи податки.

  Президент Володимир Зеленський заявив, що наразі є питання до військовозобов’язаних чоловіків, які поза законом виїхали з України під час війни. Важливо не лише захищати Україну на фронті, а також сплачувати податки у бюджет. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Естонії Каєю Каллас, передає УНН.

  “Є питання в українських громадянах, які виїхали на початку війни. Виїжджали люди. І це зрозуміло – була війна. Ніхто з людей не знав, що буде завтра. Ми відкривали кордони в будь-які держави”, – сказав Зеленський, відповідаючи на питання, чи повинна Естонія відправити чоловіків призовного віку назад в Україну.

  Він зазначив, що в даній ситуації питання не в українських громадянах, які виїхали з самого початку війни, коли був відкритий кордон, а до тих, які поза законом його перетнули.

  “Це питання до цих людей, цих чоловіків. Якщо вони мобілізаційного віку, то вони повинні допомагати Україні і вони повинні бути в Україні. Я зараз не говорю про те, що хтось повинен бути на фронті, а хтось ні. Є закон. Є звичайне людське правило”, – сказав Зеленський.

 • Президент нагадав, що одного військового забезпечують шість-вісім платників податків і “якщо чоловіки мобілізаційного віку перебувають в Україні і сплачують податки, то вони так само боронять державу, що також дуже потрібно”.

  “Але якщо ви за кордоном і ви мобілізаційного віку і не на фронті, і не сплачуєте податки, і виїжджали поза законом, то є питання. Тобто в принципі, якщо ми хочемо зберегти Україну, зберегти Європу, то всі ми повинні розуміти: або ми допомагаємо Україні, або ні. Або ми громадяни, які на фронті, або ми громадяни, які працюють і сплачують податки. Бо не буде грошей на військового, значить не буде військового і не буде кому захищати Україну”, – наголосив Президент.

  Нагадаємо, Білорусь відправляє українських дітей на тренування до військових

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!