В останні роки мода на оренду одягу набирає обертів, оскільки дедалі більше людей прагнуть, щоб їхні гардероби стали більш екологічними.
Як пише VOGUE, дослідження, опубліковане в червні, поставило під сумнів думку про те, що оренда — стійкіший варіант. Адже повідомлялося: купівля й подальша утилізація джинсів, можливо, менше шкодять планеті, ніж оренда.
Чому? Використовується транспорт, а отже підвищуються викиди CO2 під час перевезення одягу, а також під час експлуатації хімчисток.
Однак тепер агенція Rent the Runway опублікувала нові дані, що свідчать про неабияке заощадження ресурсів довкілля, коли люди орендують одяг, а не купують нового.
За оцінками американської компанії, яка працювала зі сторонніми консультантами Green Story і SgT для проведення дослідження, їхня бізнес-модель замінила виробництво 1,3 мільйона нових предметів одягу з 2010 року, що сприяло заощадженню 67 мільйонів галонів води, 98,6 мільйона кВт-год електроенергії та 44,2 мільйона фунтів викидів CO2 за останнє десятиліття.
Компанія Rent the Runway порівняла, який вплив на довкілля має придбання нового одягу та його оренда. Дані ґрунтуються на питальниках, які клієнти заповнюють після оренди предмета в компанії.
За оцінками Rent the Runway, у середньому на один предмет одягу, узятий напрокат, споживання води скорочується на 24%, споживання енергії — на 6%, а викиди CO2 — на 3%, порівнюючи з купівлею нового.
Хоча деякі з цих цифр можуть видатися порівняно скромними, варто зазначити, що вони не враховують екологічного заощадження від одягу, що не виробляється в результаті оренди: наприклад, якщо одну й ту саму сукню орендують 50 разів замість того, щоб 50 осіб купували абсолютно нову сукню.
Загалом дослідження багатонадійне, та воно й далі акцентує на продуманому підході, коли йдеться про оренду. Звісно, носити те, що вже є у вашому гардеробі, — це, зрештою, найбільш екологічний вибір.
«Оренда не є синонімом сталого розвитку, — коментує Максін Бедат, директор Інституту нових стандартів. — Якщо індустрія моди не розв’яже проблему тенденцій одноразового використання і просування одноразових відносин з одягом, ми залишимося на цьому згубному шляху».
До теми: ONUKA презентувала кліп-антиутопію про байдужість людей (відео)