Єдиний в Україні: Вертеп із сіна встановили в бібліотеці на Прикарпатті (фото)

 • Єдиний у своєму роді вертеп із сіна  – екологічно чисту та красиву дивовижу встановили у Надвірнянській міській бібліотеці для дітей та юнацтва.

  Традицію започаткували ще в 2019-ому році вчителі Надвірнянської художньої школи. Відтоді його щороку удосконалюють та показують у різних місцях Прикарпаття, інформує  ПІК.

  Ідея зробити вертеп та біблійних персонажів з сіна належить Жанні Боднаренко, директорці Надвірнянської художньої школи.

  Щоб зробити вертеп, надвірнянські вчителі та митці витратили 400 кілограм сіна,  20 кілограм соломи, два 50-метрові мотки ниток.

  “Мене надихнули колядки. У кожній українській хаті в різдвяній атмосфері співається: «Діва Марія Ісуса породила, та в яслах на сіні Його положила», – каже майстриня.

  Отож сіно для Жанни Боднаренко було і є одним із символів Різдва. А ще це добрий пластичний матеріал для виготовлення скульптур. Вертеп із сіна фігури пані Жанна зробила зі своєю заступницею, Наталією Пак, та добровільним помічником, хористом церковного хору Миколою Зузанським за два тижні.

  “Центром вертепу є ясла з маленьким Ісусом. Біля ясел — фігури Діви Марії, Йосифа, трьох царів, Ангела. А ще є  звірі—верблюд, олень, буйвол, баран, вівця, кінь. Над усіма ними височіє велика Вифлиємська зірка. Заввишки фігури від 40 сантиметрів до 4 метрів, важать  від 3 до 70 кілограм”, – розповіла пані Жанна.

  В основі всіх фігур вертепу є каркаси з дроту та  картону, перемотаного скотчем. На них наклали сіно й солому, перемотані нитками.

  Читайте також: У столиці створять найбільший у Європі вертеп

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!