«ЄРЦ» реформують по-тихому?

 • Новий керманич Івано-Франківська Руслан Марцінків ще під час агітаційної кампанії анонсував реформування КП «Єдиний розрахунковий центр». Тож нова влада з перших днів взялася за підготовку відповідних проектів рішень. 

  Перший заступник міського голови Микола Вітенко всього за тиждень перебування на посаді підготував разом із відповідними департаментами аж п’ять проектів щодо реформування «ЄРЦ». Вони стосуються облаштування прибудинкових територій, модернізації житлового фонду, списання з балансу «ЄРЦ» всіх будинків та перейменування (із реорганізацією) комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр» на «Муніципальну інвестиційну управляючу компанію». Недавно всі ці проекти рішень були затверджені виконкомом.

  У понеділок, 21 грудня, пан Вітенко дав прес-конференцію за участю керівника КП «ЄРЦ» Мирона Джуса та члена виконкому Вадима Войтика, на яку прийшли не тільки журналісти, а й представники будинкових комітетів Івано-Франківська.

  Важливо зазначити, що згідно з законом «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» до 1 липня 2016 р. їх мешканці повинні обрати собі управителя. А до того часу, поки вони визначаться, ними опікуватиметься новостворена компанія. Якщо ж мешканці цього не зроблять, то виконком має призначити їм управителя будинку.

   ЄРЦ

  Нові функції

  Отже, «ЄРЦ», реорганізоване і перейменоване в «Муніципальну інвестиційну управляючу компанію», за словами Вітенка, зосередить свою діяльність на програмі енергоефективності, капітальних ремонтів будинків та облаштування прибудинкових територій. Також з 1 січня буде створений окремий підрозділ, який реалізовуватиме функцію аварійного обслуговування будинків.

  Підприємство планує покращити роботу в частині «гарячої лінії», створити будинкову систему автоматизованого обліку житлово-комунальних платежів, організовувати поточний і капітальний ремонт будинків і т. д. Тільки тепер програма співфінансування, яка раніше стосувалася лише будинків, які перебувають на балансі «ЄРЦ», діятиме незалежно від форми власності.

  Також реорганізований «ЄРЦ» надаватиме консалтингові послуги, послуги із прибирання вулиць, будинків та внутрішніх приміщень, ведення бухгалтерського та фінансового обліку, юридичні, бухгалтерські та інформаційні послуги. А ще це комунальне підприємство здійснюватиме земельні роботи, розчищення територій, технічні та інші спеціальні експертизи, експертне обстеження ліфтів, вантажні перевезення…

   

  Кулуарне рішення

  І все б нічого, але як це все виглядатиме на практиці, мешканці наразі уявляють складно. Тож представники будинкових комітетів, які прийшли на презентацію реформування «ЄРЦ», говорили про те, що влада, на їхню думку, поспіхом вирішує це питання. Відтак, вони забажали спершу обговорення статуту майбутнього комунального підприємства та його оприлюднення для всіх мешканців міста.

  «Люди добрі, що ви робите! Схаменіться, ви лише два тижні на посаді, а вже робите Бог знає що. Громада цього не допустить. Ми – громада міста і ми не дамо вам тишком вирішувати питання громади», – заявив мешканець міста  Василь Томашевський.

  Активіста підтримали й інші присутні. Сказали, що слід призупинити дію нового статуту підприємства. Хтось зауважив, що чиновники займаються кулуарним створенням підприємств нібито від імені громади міста. Адже мешканці чи представники будинкових комітетів не брали жодної участі в складанні чи обговоренні статуту новоствореного підприємства. А хтось акцентував на тому, що франківці перш за все хочуть звіту КП «ЄРЦ»…

  «Працювали-працювали, а тепер тихенько закриваються. Але ж мешканці міста питання хочуть поставити», – сказала голова ради будинкових комітетів і ОСББ при міському голові Ольга Бачинська.

  Екс-очільник «ЄРЦ» Вадим Войтик, щоб заспокоїти людей, сказав, що назва цього підприємства жодного дня не відповідала його змісту. Мовляв, ще в 2007 році організація була покликана займатися розрахунками споживачів із  надавачами послуг, але ідея провалилася.

  «Я за ліквідацію цього підприємства. Я вже говорив, що це підприємство обслуговує житловий фонд, допоки власники не навчаться самостійно управляти будинками. Місто не повинно здійснювати інвестиції в багатоквартирні житлові будинки, але нова компанія буде готова здійснювати фінансову підтримку», – наголосив Войтик.

   

  Є питання

  Вже у вівторок, 22 грудня, питання «Про внесення змін до статуту комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр» депутати мали розглянути під час засідання сесії Івано-Франківської міської ради. Однак при формуванні порядку денного воно зі скандалом було перенесене на друге пленарне засідання.

  Так, спочатку депутат від «УКРОПу» Володимир Олійник зазначив, що реорганізація «ЄРЦ» та збільшення статутного фонду із 35 млн грн до 75 млн грн. «є злочинним та аморальним діянням міської влади». Він попросив від імені своєї фракції провести незалежний аудит КП «ЄРЦ» та прозвітувати про роботу підприємства за останній рік на одному з пленарних засідань.

  У відповідь голова фракції «Свобода» Роман Онуфріїв попросив або вибачитися за звинувачення, або звернутися у прокуратуру із підтверджуючими фактами. Врешті, розгляд питання перенесли на п’ятницю, 25 грудня.

  Тож далі буде…

  Олександра БАКУН

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!