ЄС виділив додатково €110 мільйонів для допомоги українцям, які постраждали від війни

 • Загальний обсяг гуманітарної допомоги від ЄС для України склав 843 мільйони євро.

  Європейський Союз оголосив сьогодні про рішення надати додатково гуманітарну допомогу у 110 мільйонів євро для громадян України, що постраждали від наслідків війни та перебувають на території України й у сусідній Молдові. Як повідомляє «Укрінформ», така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської комісії.

  «Оскільки російська війна проти України триває, гуманітарна ситуація в країні залишається важкою. З наближенням зими виникають додаткові виклики для вже й без того вразливих спільнот, які вражені війною. Європейська комісія виділяє 110 мільйонів євро гуманітарної допомоги. З яких 100 мільйонів будуть призначені для операцій в Україні, та ще 10 мільйонів – для підтримки українських біженців та місцевих спільнот у Молдові», – йдеться у повідомленні.

  Як зазначається, цей новий пакет гуманітарної допомоги допоможе надавати громадянам України найбільш важливі соціальні послуги. Включаючи забезпечення готівкою, продуктами харчування, водою, надання медичної допомоги, психологічної підтримки та захисту.

  З урахуванням зазначеного пакету, загальний обсяг гуманітарної допомоги від ЄС для України у відповідь на російську агресію склав 843 мільйони євро. З них – 785 мільйонів для людей в Україні та 58 мільйонів євро для українських біженців у Молдові.

  «З урахуванням минулорічних цілеспрямованих атак Росії проти енергетичної інфраструктури України, ЄС також визначає пріоритети надзвичайної енергетичної допомоги. Зокрема, шляхом застосування ще 84 генераторів із власних стратегічних резервів в рамках rescEU (програми цивільного захисту ЄС – ред.). Усього, понад 5 000 генераторів електроенергії були надіслані в Україні через Механізм цивільного захисту ЄС. На додаток, ЄС координує дотації від приватного сектору для доставки в Україну критично важливого енергетичного обладнання», – зазначається в інформації.

  До теми: Майже тисячу за добу: ЗСУ ліквідували 313 470 окупантів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!