Єврокомісія оштрафує “Apple” на вісім мільярдів доларів

Корпорація “Apple” не сплатила понад вісім мільярдів доларів через оптимізацію податків, як стало відомо з розслідування Єврокомісії. Про це повідомляє ЕП з посиланням на Bloomberg.

Регулятори звинуватили виробника “iPhone” у використанні дочірніх підприємств в Ірландії (місце реєстрації європейської штаб-квартири Apple), з метою уникнути сплату податків за доходи, які генеруються за межами США. Європейська комісія стверджує, що корпоративна змова компанії Apple в Ірландії дозволяє розрахувати прибуток, використовуючи більш сприятливі методи бухгалтерського обліку.

apple

“Apple” обчислює податковий вексель, використовуючи низькі експлуатаційні витрати, в слідстві чого знижується сума, яку компанія платить ірландському уряду. Хоча “Apple” генерує близько 55% своїх доходів за межами США, її зовнішня податкова ставка становить близько 1,8%.

Якщо Комісія вирішить застосовувати більш жорсткий стандарт бухгалтерського обліку, “Apple” може бути зобов’язана заплатити податки в розмірі 12,5%, на суму $64,1 млрд прибутку, отриманого з 2004 по 2012 роки. Випадок з “Apple”, може стати одним з найгучніших в історії американських компаній, представлених в Європі, хоча у європейських посадовців були сумніви щодо “Starbucks”, “Amazon” і “McDonalds”.

Головний виконавчий директор компанії “Apple” Тім Кук заперечує, що компанія хитрує, щоб уникнути сплати податків. У недавньому інтерв’ю на CBS, він назвав критику компанії “політичною нісенітницею”. За його словами, податкова система застаріла і потребує оновлення для цифрової економіки.

Нагадаємо, що Apple сплатить 234 мільйони за використання вкраденої технології.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!