Єврокомісія закликає Польщу, Угорщину і Словаччину бути конструктивними щодо українського зерна

 • Зазначається, що зараз важливо, щоб усі країни працювали в дусі компромісу.

  Європейська комісія закликала Польщу, Угорщину та Словаччину бути конструктивними після того, як вони в односторонньому порядку заявили, що продовжуватимуть заборону імпорту зерна з України попри рішення Єврокомісії скасувати цю заборону на європейському рівні.
  Як передає «Укрінформ», про це повідомляє Reuters.

  «Ми знаємо про оголошення деяких держав-членів щодо односторонніх заходів (щодо заборони на імпорт зерна з України – ред.). Зараз важливо, щоб усі країни працювали в дусі компромісу та конструктивно взаємодіяли», – сказала речниця Єврокомісії у неділю.

  Польща, Словаччина та Угорщина оголосили в п’ятницю, що збережуть власні обмеження на імпорт українського зерна попри рішення Єврокомісії.

  «Зараз ми зосереджені на тому, щоб запрацювала нова система, про яку ми нещодавно оголосили», — сказала речниця Єврокомісії, додавши, що зустріч із представниками всіх зацікавлених країн ЄС у понеділок дасть можливість продовжити обговорення цього питання.

  Нагадуємо, у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

 • 15 вересня Єврокомісія оголосила, що Євросоюз не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зернового експорту до п’яти сусідніх країн.

  Читайте також: США прагнуть протягом кількох місяців відновити експорт зерна з України до довоєнного рівня

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!