Європарламент підтримав продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік

 • Європарламент під час пленарного засідання у Страсбурзі більшістю голосів у першому читанні підтримав продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік, починаючи з 6 червня 2023 року.

  Як повідомляє кореспондент “Укрінформу”, “за” проголосували 537 депутатів, проти – 42, ще 38 утрималися.

  “З огляду на російську агресію проти України, що спричиняє необхідність продовження економічної підтримки України, а також з урахуванням того, що у червні 2022 року Україна отримала статус країни-кандидата, Єврокомісія запропонувала Регуляторні правила (на розгляд) Європейського парламенту та Ради ЄС, що поновлюють заходи торговельної лібералізації, які мають застосовуватися на період одного року з дати припинення дії таких поточних заходів, тобто, з 6 червня 2023 року”, – йдеться у документі.

  У документі нагадується, що після початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну у своїх висновках від 21 жовтня 2022 року та від 9 лютого 2023 року Європейська рада підтвердила готовність надалі надавати Україні потужну політичну та економічну допомогу.

  На прохання України про спрощення умов торгівлі та подальше поглиблення економічних відносин з ЄС Європейський Союз вжив заходи для спрощення логістики для поставок української продукції та створив “коридори солідарності” для експорту українських товарів на світовий ринок в умовах блокади чорноморських морських портів України, розпочатої РФ.

  Водночас ЄС надалі поглибив правила лібералізації торгівлі з Україною, передбачені двосторонньою Угодою про асоціацію, та 30 травня 2022 року затвердив регуляторні правила щодо тимчасового пільгового режиму такої торгівлі. Ці регуляторні правила набули чинності 4 червня 2022 року та діятимуть до 5 червня 2023 року.

  До теми: Латвія підтримує початок переговорів про вступ України в ЄС до кінця року

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!