Європарламент вимагає посилити контроль над санкціями проти РФ

 • Євродепутати висловлюють занепокоєння з приводу існуючих лазівок у санкційному режимі ЄС проти Росії.

  Європейський парламент у четвер ухвалив резолюцію, в якій вимагає посилення контролю на рівні ЄС за дотриманням санкцій проти Росії, а також більших зусиль для обмеження можливостей Москви обходити санкційні заходи.

  Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на пресслужбу Європарламенту.

  “Наголошуючи на безпрецедентному характері обмежувальних заходів ЄС, члени Європарламенту занепокоєні відсутністю належного правозастосування та спробами підірвати зусилля зі стратегічного послаблення російської економічної та промислової бази. А також перешкоджати здатності країни вести війну”, – йдеться у повідомленні.

  У резолюції вказується, що Росія, зокрема, здатна обходити обмеження цін на нафту.

  У ній також йдеться, що імпорт нафтопродуктів, вироблених з російської нафти з таких країн, як Індія, різко зріс. Це по суті створило обхідний шлях для російської нафти в ЄС.

  Депутати ЄП також звертають увагу, що важливі західні компоненти все ще потрапляють до Росії. Надходження через такі країни, як Китай, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати, Казахстан, Киргизстан і Сербія.

  Вони занепокоєні торгівлею критично важливими для війни товарами між країнами-членами ЄС і РФ. А також повідомленнями про те, що такі країни, як Азербайджан, легалізують російський газ для експорту в ЄС.

 • Також зазначили, що ЄС, як і раніше, залишається одним із найбільших клієнтів Росії щодо викопного пального завдяки триваючому імпорту трубопровідного газу та СПГ.

  Вони хочуть, щоб Єврокомісія і країни-члени ЄС розширили санкції, включивши в них повну заборону на продаж і огранювання алмазів російського походження або реекспортованих Росією до ЄС.

  ЄС також повинен вивчити правові шляхи, які дозволять конфіскувати заморожені російські активи і використати їх для відновлення України.

  До теми: Зеленський закликав Європу й надалі тиснути санкціями та економічно на РФ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!