Євросоюз продовжив дію санкцій проти Ірану за порушення ядерної угоди

 • Такі заходи – у відповідь на порушення Іраном умов СВПД (Спільного всеосяжного плану дій щодо ядерної програми).

  Рада ЄС ухвалила рішення продовжити дію обмежувальних заходів проти Ірану в рамках режиму санкцій за ядерне розповсюдження.

  Як повідомляє «Укрінформ», така інформація оприлюднена на сайті Європейської ради.

  «Рада ЄС вирішила здійснити необхідні кроки, щоб продовжити обмежувальні заходи відповідно до режиму ЄС із (ядерного – ред.) нерозповсюдження для Ірану. За оцінкою Ради ЄС, існують вагомі причини, щоб утриматися від скасування цих обмежень у перехідний день (18 жовтня 2023 року), як це було від початку передбачено умовами СВПД. Рішення Ради ЄС відповідає положенням Резолюції РБ ООН 2231 та умовам СВПД, з огляду на те, що Іран не виконує власні зобов’язання за СВПД, як доповідає МАГАТЕ, з 2019 року», – йдеться у повідомленні.

  Цим рішенням Рада ЄС продовжила дію заходів, що були від початку вжиті на рівні ООН проти персон та установ, забучених до дій в у ядерній сфері або у сфері розробки балістичних ракет, або залучених до діяльності Корпусу вартових Ісламської революції.

  Рада ЄС також погодилася продовжити секторальні та індивідуальні санкції ЄС у зв’язку із порушеннями Ірану в сфері ядерного нерозповсюдження, а також порушеннями ембарго на поставки зброї та ракет.

  До теми: Південна Корея та США посилять співпрацю на тлі передачі КНДР зброї Росії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!