«Їжа» з дерева: майстриня-юристка виготовляє сувеніри і допомагає ЗСУ

  • Майстриня Людмила Терещук з Луцька займається виготовленням сувенірів – дерев’яних овочів, фруктів, страв та випічки. Про своє хобі жінка згадала, коли покинула роботу.

    Коли подружжя звільнили з роботи, довелося шукати заробітки в іншій сфері, повідомляє Суспільне.

    На подвір’ї власного дому в Терещуків зберігаються дрова для твердопаливного котла. Тут – частина майстерні для створення дерев’яної їжі, говорить Людмила Терещук.

    Лучанка обирає різні форми полін, розпилює їх, шліфує і забирає додому для розмальовування.

    «Це було дуже таке випадкове рішення. Я була юристкою, мені дуже подобалась моя робота, пропрацювала до 2019 року. За кілька років до того я вирішила: хочу бути художницею. Банк був на ліквідації, де я працювала, і коли мене вже скоротили, я почала займатись творчістю», – розповідає жінка.

    Спочатку лучанка малювала картини на полотнах, але згодом, з її слів, знайшла інший матеріал для творчості.

    «Зіпсувала одне, купила ще одне, подивилась ціни на полотно думаю: чого ж так все дорого. А в нас твердопаливний котел, купа дров валяється. Я попросила чоловіка врізати мені зріз з дерева. Думаю, так дешевше малювати. І почала там малювати, і далося мені це легше», – говорить жінка.

    Готувати на кухні майстриня не любить, але створювати різноманітну «їжу» з дерева дуже подобається.

    «Ця їжа в дружини краще виходить і гарніша, але і на кухні вона встигає, бо ж і дитина є, треба годувати. Я частково є співавтором даних виробів, зокрема цей кавун я сам робив. Шліфував, вирізав, але вже доробляла кінцевий результат дружина», – розповів Юрій Терещук.

    Продаж виробів, особливо за кордон, допомагає утримувати сім’ю, а також мати змогу допомагати рідному брату, який від початку повномасштабної війни служить у ЗСУ.

    Зараз у доробку майстрині – прикраси, скульптури, підставки та картини з дерева. Є декілька колекцій: українське сало, херсонські кавуни, сир з пліснявою, фрукти та овочі.

    Зі слів лучанки, чимало її виробів мають українське коріння, яке не завжди можна пояснити іноземцям.

    «Протягом війни іноземці дізнались про Україну набагато більше, але все одно – сало, сальтисон, варена ковбаса більш для нас притаманне. Я створила окремий магазин з кавунами і я пишу, що це херсонські кавуни. Я несу це як український символ», – додає Людмила Терещук.

    Зараз майстриня працює над створенням канапки з ковбасою, яку передасть на один із медійних Youtube-проєктів для благодійного збору коштів українським захисникам.

    До теми: Травма у квітах: у Києві презентували проєкт, що показує красу українців із травмами обличчя

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!