Юридична допомога сім’ям під час війни

 • З першого дня нападу Російської Федерації на Україну у людей виникає багато юридичних питань, які без допомоги спеціаліста простій пересічній людині важко даються. Крім того, здавалося б прості, у мирний час, нюанси із державними органами, з початком військового часу значно ускладнилися. Сімейний адвокат під час війни – це послуга для багатьох за ці 10 місяців не тільки актуальна, а й необхідна. 

  Реєстрація та розірвання шлюбу у військовий час

  Звичайне розлучення обросло проблемами, бо багато людей виїхали в іншу область чи за кордон, когось призвали до ЗСУ, хтось ховається від вручення повістки й не хоче з’являтися до суду для розірвання шлюбу. Разом з тим в цей час такі ситуації досить просто вирішуються за допомогою сімейного юриста.

  Виїзд дитини за кордон

  Наразі жінкам і деяким чоловікам дозволено вивозити дітей за кордон без згоди іншого з батьків. Однак, скориставшись таким дозволом, дітей вивозять взагалі без відома тих, хто залишається в Україні. Така ситуація особливо стосується людей, які розлучилися. Батьки, бажаючи помститися один одному, скориставшись ситуацією, назавжди виїжджають з дітьми й позбавляють дітей та колишнього із подружжя бачитися із дитиною.

  Крім того, з початком повномасштабного вторгнення Росії, в соціальних мережах досить часто ширились оголошення про можливість усиновлення дітей, батьки яких загинули під час війни.

  Однак, немає жодного закону, який би дозволяв якусь спрощену процедуру такого усиновлення, ще й поза чергою. Разом з тим, за допомогою спеціаліста в сімейному праві, можна пришвидшити процес фактичного передання дитини майбутнім прийомним батькам спочатку тимчасово, а вже потім займатися збором та оформленням документів. Адже ні в чому не повинні дітки мають якнайшвидше віднайти свою нову родину, яка допоможе їм загоїти рани скаліченого дитинства.

  Часто люди бачать гучні назви про прийняття якогось закону, який здавалося б вирішує певну проблему у військовий час. Але як фактично діють ці закони і що потрібно робити людині, щоб отримати те, на що вона має право, не всі розуміють і знають. Бо ж ті документи написані нудною юридичною мовою, як часто говорять “щоб зрозуміли далеко не всі”.

  Простою мовою про складне

  – Як виїхати за кордон всією родиною;
  – Що робити, якщо прикордонники не дозволили виїхати;
  – Де і як отримати дозвіл на виїзд за кордон;
  – Як відправити дитину до рідних в іншу країну;
  – Хто з родини військовослужбовця має право на допомогу від держави й до кого звертатись;
  – Що робити, якщо втратив житло;
  – Куди бігти, коли рідна людина зникла на фронті;
  – На які пільги мають право учасники війни та їх сім’ї.

  Такі та інші питання виникають чи не в кожній родині і вирішити їх без фахівця вкрай складно.

  Сімейний адвокат це людина, яка не тільки простою мовою пояснить вам всі юридичні моменти життєвих обставин, а й розповість, в які двері стукати при тій чи іншій ситуації та покроково «за руку» поведе вас до успішного вирішення вашого питання.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!