Юстиція стає ближчою до народу, або Правова допомога в режимі «он-лайн»

 • Отримати довідку про народження дитини відтепер можна безпосередньо в обласному перинатальному центрі, зареєструвати заяву про шлюб – вдома в режимі «онлайн».

  Разом із тим шукати реєстри Міністерства юстиції України можна безкоштовно за комп’ютером на ресурсі Бюро правової допомоги в будь-якому районі.

  12895314_1031089326947102_1432259332_n

  Про це йшлося під час презентації мережі Бюро безоплатної правової допомоги на Прикарпатті та нових онлайн-послуг Міністерства юстиції України, яка відбулася у вівторок, 22 березня.

  У нинішньому, 2016 році, система правової допомоги Україна розширює мережу точок доступу до правової допомоги – будуть утворені понад 400 бюро правової допомоги, у яких мешканці місцевих громад, зокрема й маленьких містечок, зможуть отримати правову допомогу (юридичні консультації, доступ до он-лайн сервісів Міністерства юстиції, а також вторинної правової допомоги).

  Окрім того, в рамках реформування реєстраційної служби Міністерство юстиції України запроваджує нові онлайн-сервіси, які запрацюють вже до кінця березня цього року. Так, послуги “Онлайн-витяг” та “Онлайн-довідка” нададуть можливість громадянам отримувати необхідні відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців через інтернет.

  Електронний документ (витяг чи довідка) буде формуватися автоматично, без участі реєстратора. Надаватися документ буде без підпису, але він матиме юридичну силу. Для отримання електронного витягу чи довідки не потрібно буде реєструватися або використовувати електронний цифровий підпис.

  Сплата за послугу проводитиметься платіжною карткою, яка буде ідентифікатором особи-замовника послуги. Отримати електронний документ можна буде одразу після сплати. Типи онлайн-витягів та довідок аналогічні документам на папері, що надаються державним реєстраторами.

 • Кожен онлайн-витяг чи довідка має унікальні реквізити, за допомогою яких можна перевірити та завантажити його повторно.

  Нагадаємо, що Мін’юст ліквідує близько 600 райуправлінь юстиції.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!