З 1 листопада на Прикарпатті запрацює система електронного обліку деревини

 • Сьогодні, 25 жовтня,  у заступника голови обласної державної адміністрації Василя Івасика відбулася нарада з питань електронного обігу деревини.

  Василь Івасик проінформував присутніх, що відповідно до Указу Президента України, із першого листопада цього року запроваджується електронний облік деревини та забезпечення доступу до інформації про обіг деревини у форматі відкритих даних.

  Відповідно до документа з метою посилення контролю за охороною та використанням лісів Івано-Франківському обласному комунальному агролісогосподарському підприємству «Івано-Франківськоблагроліс», державному підприємству «Прикарпатський військовий лісгосп», державній організації «Резиденція Синьогора», національному природному парку «Гуцульщина», національному природному парку «Верховинський», Карпатському національному природному парку, Косівському районному підприємству «Райагроліс», Верховинському районному лісгоспу необхідно запровадити до 1 листопада 2019 року електронний облік деревини.

  Постійним лісокористувачам на території області з 1.11.2019 року облік продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки потрібно здійснювати із застосуванням електронного обліку.

  Під час наради представники лісових підприємств Прикарпаття проінформували про стан справ щодо виконання згаданих нормативно-правових актів. Зокрема, запровадження електронного обліку на підприємствах та забезпечення спеціалістів, причетних до цього процесу, необхідним обладнанням.

  “Сьогодні під час селекторної наради, яку проводив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, наголошувалося, що з 1 листопада вивіз деревини без електронного обліку здійснюватися не буде. А якщо такі факти будуть, то це – порушення закону”, – каже Василь Івасик.

  Акцентували увагу також на правильності оформлення документації. До уведення в дію закону України, яким буде врегульовано створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку з моменту її заготівлі до реалізації шляхом функціонування загальнообов’язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини, рекомендовано постійним лісокористувачам використовувати Тимчасову інструкцію з електронного обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України.

  Із 1 листопада ситуація із перевезення деревини в області перебуватиме під пильним контролем правоохоронних органів.

  «Кому потрібна методична допомога у цьому напрямку діяльності, обласна державна адміністрація та її структурні підрозділи готові її надати, – зазначив В. Івасик, підводячи підсумки зустрічі. – Нам необхідно все зробити, щоб із першого листопада працювати згідно із указом Президента».

  Нагадаємо, у Вигодському лісгоспі висадили дерева на місці суцільної рубки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!