Із 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину

 • З 1 серпня набуває чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

  Відповідно до документа, адаптивний карантин в Україні продовжений до 31 серпня 2020 року.

  Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони поділять на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  Зелена зона передбачає:

  — перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

  — проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

  — кінотеатри із заповненістю на 50%;

  — перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

  Жовта зона (+ обмеження зеленої), забороняється:

  — відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

  Помаранчева зона (+ обмеження жовтої), забороняється:

  — діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

  — діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

  — планові госпіталізації в лікарнях;

  — спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

  — прийом нових змін в дитячі табори;

  — обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

  Червона зона (+ обмеження помаранчевої), забороняється:

 • — робота громадського транспорту;

  — відвідування закладів освіти;

  — діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

  Перетин кордону: з країн «зеленої зони» – потрібен тільки страховий поліс. Для країн із «червоної зони» – потрібен поліс + самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.

  Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна одна з таких ознак:

  1. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;

  2. Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

  3. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків;

  4. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків.

  5. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

  — Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону.

  — Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників. Обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи «зелений». Серед обов’язкових вимог — носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більше 1 особи на 5 м кв, заповненість кінотеатрів – не більше, ніж на 50%, перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях. Найбільш жорсткий карантин буде діяти в «червоній зоні».

  — З 1 вересня 2020 року в Україні відкриються всі школи. Однак, якщо епідеміологічна ситуація в районі не буде задовольняти вимоги МОЗ, освітні заклади будуть змушені закрити на карантин. Закривати школи будуть тільки в районах «червоної зони» – де високий показник захворюваності на атипову пневмонію.

  — В Україні розпочнеться поступове залучення глядачів на футбольні матчі за умов дотримання низки карантинних вимог. Основними вимогами є: заповнення секторів стадіону глядачами не більше ніж на 25 відсотків, дотримання соціальної дистанції, забезпечення наявності дезінфекторів на стадіонах, проведення термоскринінгу на вході.

  Нагадаємо, в Україні зафіксували 69 884 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 4557. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!