Розміри одноразової грошової допомоги пораненим та інвалідам, а також сім’ям загиблих змінюється щороку, адже кратний прожитковому мінімуму, встановленому для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року.
У 2021 році – це 2270 гривень.
З 1 січня розмір допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовця становитиме: під час виконання обов’язків військової служби — 1,703 млн грн; у період проходження військової служби — 1,135 млн грн. Розмір допомоги у разі встановлення інвалідності залежить від групи та причинного зв’язку.
Наприклад, якщо інвалідність отримана під час виконання обов’язків військової служби, розмір допомоги — від 567,5 тис. грн до 908 тис.; під час проходження військової служби виплатять кошти у сумі від 158,8 тис. грн до 272,4 тис. грн.
У разі часткової втрати працездатності без установлення інвалідності одноразову грошову допомогу виплачують залежно від ступеня, який установлює медико-соціальна експертна комісія (МСЕК), у розмірі, що визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму.
Таку допомогу надають військовослужбовцеві, який дістав поранення (контузію, травму, каліцтво) чи захворювання під час виконання обов’язків військової служби, а також звільненому з військової служби, який частково втратив працездатність унаслідок зазначених причин, але не пізніше, ніж за три місяці після звільнення з військової служби.
Наприклад, сума виплат у випадку втрати 5% працездатності становитиме 7,94 тис. грн, якщо 25% — 39,72 тис. грн.
До теми: Із вересня українським лікарям збільшать зарплату