З квітня Національна служба здоров’я України не фінансуватиме послуги, надані надлишково

  • Установам, які надають реабілітаційні послуги за контрактуванням з НСЗУ, з 1 квітня 2024 року не фінансуватимуть послуги, надані надлишково.

    Таке рішення не вплине на пропускну спроможність системи. Втім, допоможе покращити якість реабілітаційної допомоги. Адже під «надлишковими послугами» слід розуміти ті, які заклад, враховуючи кількість фахівців, не міг надати якісно, проте вніс у електронну систему охорони здоров’я, повідомили у об’єднанні «Реабілітація травм війни».

    Аби запобігти можливим зловживанням, НСЗУ окремо розраховуватиме реабілітаційну спроможність кожного законтрактованого закладу охорони здоров’я. Це дозволить прив’язуватись не до примарних «ліжок», а до кількості фахівців та реальної можливості реабілітаційного закладу чи відділення надавати відповідний обсяг допомоги.

    Реабілітаційна спроможність провайдерів послуг зі стаціонарної реабілітації вираховуватиметься за спеціальною формулою. Вона дозволяє оцінити здатність наявної кількості фахівців із реабілітації щодня надавати допомогу високого обсягу всім пацієнтам, впродовж реабілітаційного циклу.

    Надлишково надані послуги визначатимуться шляхом порівняння реабілітаційної спроможності закладу з кількістю пацієнтів, які перебувають в стаціонарі.

    Ці зміни мають підвищити ефективність використання коштів НСЗУ. Зокрема, вони допоможуть запобігти внесенню до електронної системи охорони здоров’я даних про послуги, які не надавались чи були надані не в повному обсязі.

  • Детально ознайомитись із порядком реалізації Програми медичних гарантій можна на сайті Кабінету міністрів України: http://surl.li/qzvyf.

    До теми: У медзаклади на Прикарпатті відправлять генератори на випадок блекауту

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!