З китайського App Store видалили Threads, WhatsApp, Telegram на вимогу КНР

 • У Apple заявили, що КНР наказала видалити їх “з міркувань національної безпеки”.

  Apple вилучила соціальні мережі Threads і WhatsApp та месенджери Telegram i Signal з App Store у Китаї на вимогу Пекіна. Про це 19 квітня розповідає Bloomberg, передає Суспільне Культура.

  Усі ці месенджери популярні в Китаї, хоча доступні тільки через VPN-сервіси. Видання зазначає, що таке видалення обмежує користувачів у спілкуванні з тими, хто перебуває за межами країни, а також тільки посилює контроль над інтернетом.

  “Ми зобов’язані дотримуватися законів країн, де ми працюємо, навіть якщо ми з ними не згодні. Адміністрація кіберпростору Китаю наказала видалити ці застосунки з китайського магазину, виходячи з міркувань національної безпеки. Ці застосунки залишаються доступними для завантаження у всіх інших країнах”, — йдеться у заяві компанії.

  Ще у серпні 2023 року в Китаї оголосили, що всі розробники мають зареєструватися в уряді до кінця березня 2024 року або припинити діяльність.

  За словами Річа Бішопа, співзасновника і головного виконавчого директора AppInChina, застосунки повинні відповідати новому режиму ліцензування, щоб продовжувати працювати.

  “Тепер китайські користувачі значною мірою обмежені лише китайськими програмами з невеликою кількістю міжнародних. Це досить суттєва зміна  в певному сенсі вона ще більше відгородить китайських громадян від решти світу”, — додав він.

  Обмеження роботи китайських застосунків у світі

  Водночас по всьому світу уряди різних країн обмежують роботу китайських застосунків, зокрема TikTok — популярного відеозастосунку від пекінської компанії ByteDance Ltd.

  • Законодавці Палати представників у США представили законопроєкт, який може повністю заборонити застосунок у країні. Конгресмени зазначають, що TikTok контрольований іноземним супротивником США і становить загрозу національній безпеці країни. Президент США Джо Байден заявив, що підпише такий закон.
  • Кенія розглядає можливість обмеження доступу до відеоплатформи TikTok. Уряд країни стурбований тим, як китайська соцмережа дотримується законів про захист даних і приватності.
  • У штаті Монтана (США) губернатор підписав закон, який забороняє TikTok. А 22 травня 2023 року компанія TikTok Inc подала у відповідь позов, який має на меті зберегти застосунок доступним для жителів Монтани. У грудні суд скасував заборону.
  • Всі члени альянсу Five Eyes заборонили урядовцям користуватися TikTok.

  До теми: Чи заблокують в Україні TikTok – відповідь голови комітету зі свободи слова

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!