З лікарні виписали пацієнта, якому першому у Франківську пересадили нирку

 • 25-річного Ігоря Леочка, якому вперше в Івано-Франківську пересадили нирку від родича,  виписали з лікарні. Зараз хлопець мріє про подорож та зустріч з друзями. 

  Хірург Богдан Вівчаренко розповів, що з пацієнтом познайомився минулого року, коли йому запропонували зробити операцію з пересадки нирки, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Суспільне Карпати.

  “Він запропонував нам донором свого батька. Ми обстежили їх на сумісність за групою крові – вони підійшли один одному. Потім зробили індивідуальну сумісність методом “Кросмач”. Вони також підійшли за цим показником. Тоді ми почали, звичайно, обстежувати донора і реципієнта, дійшли до висновку, що вони годяться один одному”, — сказав Богдан Вівчаренко.

  Операція з пересадки нирки тривала приблизно 4 години. Її проводили 26 медиків не лише з Івано-Франківська, але й з клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова. Така операція є поширеною в світі та в Україні, проте в Івано-Франківській області її провели вперше. Всі витрати за неї на себе взяла держава.

   На Франківщині в середньому в рік таких операцій потребує десь 100-110 пацієнтів. 

  25-річний франківець Ігор Леочко досі не вірить, що операція вже позаду. Хлопець з подивом розглядає документи про виписку. 

  Зараз у Ігоря попереду реабілітація. Після неї хлопець планує поїхати в подорож. А медики кажуть, що до кінця року хочуть провести ще одну таку операцію.

  Читайте також: у Франківську в обласній дитячій лікарні створили благодійну організацію

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!