З лютого 2022 року на Івано-Франківщині експерти почнуть класифікувати садиби сільського зеленого туризму.
Про це в ефірі “Суспільного” повідомила аудиторка-експертка державного підприємства “Івано-Франківськстандартметрологія” Ірина Сушко.
З її слів, садибам, як і готелям, експерти присвоюватимуть зірочки – від однієї до трьох. Вищу оцінку зможуть отримати ті садиби, у яких власники облаштують окреме приміщення із кухнею та санвузлом для гостей, дитячий майданчик, місце для вогнища, сауну чи басейн. Однак три зірочки, каже Ірина Сушко, нададуть не лише тим господарям садиб, у яких є комфортні умови для проживання і відпочинку. На них можуть розраховувати й ті, хто надаватиме туристам додаткові послуги.
“Це, наприклад, послуга зі збирання ягід, грибів, лікарських трав. Може бути участь у сільськогосподарських роботах, риболовля, кінні чи водні маршрути. Також братимуть до уваги організацію культурно-ігрових програм, проведення традиційних обрядів, фестивалів, майстер-класів, участь у приготуванні й дегустації місцевих страв і напоїв”, – розповіла Ірина Сушко.
Для сільських садиб стандарт класифікації має бути добровільним та гнучким, розповів голова Івано-Франківської обласної спілки сільського зеленого туризму Павло Горішевський.
“Обов’язковим державним стандартом ми не заженемо власників садиб під єдині нормативи. Кожна садиба є по-своєму унікальна. Тож стандарт має бути гнучким, щоб сільські садиби, не втрачаючи своєї унікальності, були готові надавати послуги на високому рівні – рівні тризіркового готелю”, – каже Павло Горішевський.
Стандарт із класифікації садиб не буде обов’язковим, розповідає Ірина Сушко. За її словами, його розробили за європейськими, зокрема, іспанськими стандартами сільського туризму. А перед тим, як впроваджувати стандарти в Україні, його положення обговорили з експертами, науковцями та власниками садиб.
Читайте також: Прикарпаття – одна з найпопулярніших областей для туристів