Прикарпаття – одна з найпопулярніших областей для туристів

 • Про досягнення туристичної сфери Івано-Франківської області у 2021 році говорили сьогодні, 15 грудня.

  Начальник відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА Віталій Передерко зазначає, що влітку 2021 люди більше цікавились відпочинком у Яремче, ніж в інших регіонах.

  «Є два великі висновки по 2021 році. Перший неординарний – коронавірус як хвороба не вплинув на падіння туристичних потоків, вплинули карантинні обмеження. Це логічно, адже їх впровадили, аби зупинити поширення хвороби. Наступне, наші громади навчились писати проєкти і залучати позабюджетні кошти, що дуже важливо», – говорить Передерко.

  За його словами, з 2020 року немає офіційної статистики відвідуваності. “Буковель” завжди звітував за всіх туристів, яких приймав, однак у 2021 році ця цифра оціночна, а не математична.

  «Кількість відвідувачів була максимально мала і це пов‘язано з коронавірусом. У 2020 році був національний локдаун, не працював транспорт, готелі тощо», – зазанчає Віталій Передерко.

  Він зазначає, що люди боялись коронавірусу на початку, а вже літом призвичаїлись і поїхали відпочивати. Та все ж гірські райони далі залишаються найбільш популярними черед туристів.

  У десятку населених пунктів Івано-Франківської області за надходженням туристичного збору у 2020 році потрапили такі міста:  Поляниця, Івано-Франківськ, Яремче, Татарів, Ворохта, Шевченкове, Коломия, Яблуниця, Город, Микуличин.

  За даними 2018 року, туризм приніс 7-8% валової доданої вартості. Як зазначає Передерко, Франківщина продовжує залишатись одним із найпопулярніших напрямків серед туризму.

  «Із семи західних напрямків поїздів, п‘ять йдуть у нашу область. Зрештою, скоро запустять Буковельський експрес», – акцентує Віталій Передерко.

  Він зізнається, що не розуміє критики в “Буковелю”, адже немає нічого поганого в тому, що люди приїжджають відпочивати й витрачати гроші.

  До теми: «ULEAD з Європою»  профінансує два туристичні проєкти Івано-Франківщини

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!