З першого січня в Україні змінюються умови надання екстреної медичної допомоги

  • З першого січня 2021 року усі виклики, які надходять до оперативної диспетчерської служби Центру екстреної медичної допомоги в Івано-Франківську ділитимуть на чотири категорії – критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні.

    “До критичних будуть належати випадки, які несуть безпосередню загрозу життю людини. Тобто, це порушення дихання, масивні кровотечі, травми. На них швидка має приїхати протягом 10 хвилин, що в міській, що в сільській місцевості. Наступна категорія – екстрені. Це стан, де є порушення свідомості, де є гострий коронарний синдром, гостре порушення мозкового кровообігу, травми, інтоксикації, отруєння. На них бригада повинна приїхати до 20 хвилин”, – розповідає Роман Портюк, завідувач оперативної диспетчерської служби, повідомляє “Суспільне”.

    Решта викликів, що приходять на диспетчерську, – неекстрені та непрофільні. Їх, відповідно до Постанови, передаватимуть первинній ланці – поліклінікам та сімейним лікарям.

    “Якщо виклик непрофільний чи неекстрений, але є вихідний день, свята, ніч, в людини немає сімейного лікаря, швидка допомога також приїде до цих людей. Це не буде за 10 хвилин, але ресурси Центру екстреної допомоги нашої області дозволяють надати допомогу всім”, – переконує завідувач оперативної диспетчерської служби.

  • До слова, нещодавно трапилась ДТП за участі “швидкої”

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!