З початку року 1380 жителів Прикарпаття подали декларації про доходи, отримані минулоріч

На Івано-Франківщині з початку року 1380 громадян подали декларації про доходи, отримані минулоріч.

Зокрема, з них  769 «обов’язкових»  та  611  на отримання податкової знижки. Зазначені громадяни задекларували 142,1 млн грн доходів, з яких до бюджету надійде більше 2155,1 тис грн податку на доходи фізичних осіб та 485,6 тис. грн військового збору. До повернення  на розрахункові рахунки платників належить 1300,4 тис. грн ПДФО. Про це під час проведення прес-конференції для ЗМІ повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ольга Волощук.

Нагадаємо, що відповідно до норм Податкового кодексу України, обов’язок щодо подання податкової декларації у платників податків виникає:

– при  отриманні ними доходів від осіб, які не є податковими агентами (подарунки від фізичних осіб, успадкування коштів, майна, майнових чи немайнових прав, доходи, отримані від здачі в оренду нерухомого і рухомого майна, іноземні доходи, доходи, отримані від продажу власної сільгосппродукції, доходи вчителів, які надавали репетиторські послуги тощо);

– при отриманні доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування (суми боргу платника податку, прощеного кредитором, сума заборгованості платника податку за укладеним цивільно-правовим договором, за яким минув строк позовної давності, вартість майна, отриманого за рішенням суду, доходи від інвестиційних активів (продаж акцій, облігацій, часток статутного капіталу тощо).

Також декларувати доходи зобов’язані громадяни від підприємницької діяльності та від провадження незалежної професійної діяльності (приватні нотаріуси, адвокати, аудитори, особи, які беруть участь у літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності).

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, і податкова декларація не подається, якщо доходи отримані від податкового агента у вигляді доходу від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок.

Термін подання декларації про майновий стан і доходи для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 2 травня поточного року. Сплатити задекларовану суму громадяни зобов’язані до 1 серпня 2018 року.

Нагадаємо, на Прикарпатті голова РДА “забув” задекларувати автомобіль.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!