З початку року майже 4000 прикарпатців взяли участь у громадських роботах

Однією з послуг Івано-Франківської обласної служби зайнятості, яка дає можливість тимчасового працевлаштування в період, коли особа шукає постійне місце роботи, є громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Їх організація є позитивним напрямом взаємовигідної співпраці між роботодавцями, органами місцевого самоврядування та службою зайнятості, адже вони мають можливість залучити необхідну додаткову робочу силу до виконання нагальних другорядних робіт та не відволікати основний персонал від робочого процесу.

«Громадські та інші роботи тимчасового характеру є суспільно корисними. Вони також є одним із засобів реалізації політики зайнятості населення, що знімають соціальну напругу на ринку праці, сприяють соціально-економічному розвитку регіону. Крім того, вони забезпечують трудову адаптацію безробітних і є для них джерелом доходу у скрутний, з матеріальної точки зору, період», – розповів директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.

Такі види робіт в нашому регіоні користуються сталим попитом. Навіть важко сказати, хто більше зацікавлений у них, територіальні громади, конкретні роботодавці чи безробітні.

З початку року Івано-Франківська обласна служба зайнятості співпрацювала з міськими, селищними, сільськими радами, об’єднаними територіальними громадами, а також з роботодавцями регіону, внаслідок чого уклали 63 договори на громадські роботи та 4253 пропозиції на тимчасові роботи. В цих роботах взяли участь 3971 безробітний, з них на громадських роботах 138 осіб та 3833 особи на тимчасових роботах.

Договори на організацію громадських робіт укладались за такими видами: благоустрій території населених пунктів, зон для відпочинку, придорожніх смуг, автомобільних доріг загального користування; роботи по розчищенню снігових заметів; екологічний захист навколишнього середовища; заліснення земель; інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією; супровід учнів, осіб з інвалідністю та людям з вадами зору;  роботи із надання допомоги учасникам АТО та їх сім’ям; роботи із соціально вразливими верствами населення та інші роботи соціального напрямку.

До теми:В Івано-Франківську шукають комунальників

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!