З початку року на Прикарпатті виявили 70 нелегальних мігрантів

 • Сьогодні, 8 травня, в Івано-Франківську розповіли про ситуацію з перебуванням в Україні так званих неврегульованих мігрантів, тобто осіб-іноземців, які незаконно перебувають на території нашої країни.

  Перший заступник начальника управління ДМС України в Івано-Франківській області Андрій Якуб’як розповів, що вони розпочинають двотижневу інформаційну кампанію “ДМС – безпечна міграція”.

  За статистикою, на Прикарпатті постійно проживають 5448 іноземців, тимчасово проживають 2807 громадян інших країн, з них 1914 студентів і 212 осіб, які мають дозвіл на працю в Україні.

  Під час проведення операцій “Мігрант” з 1 березня до 5 травня вдалось виявити та притягнути до адміністративної відповідальності за ст 203 КУпАП 103 іноземців, ще 38 осіб – притягнули до відповідальності за ст 204 та 205 КУпАП. Загалом на них наклали штрафів на 182560 гривень.

  Крім того, у рамках “Мігранту” правоохоронці виявили 51 нелегального мігранта та прийняли рішення про примусове повернення їх додому. А з початку року ця цифра сягала до 70 нелегальних мігрантів. Найбільше нелегалів – із країн, де йде війна або де нестабільна ситуація.

  Так, 10 іноземців, які ухилялися від виконання цього рішення, суд вирішив примусово “видворити” за межі України. 10 осіб помістили до Волинського пункту тимчасово перебування іноземців та осіб без громадянства, чотирьох людей вже примусово “видворили” з України. Їх відвели до пунктів перетину державного кордону та передали прикордонникам.

  “Державна міграційна служба йде в ногу із сьогоденням. Колись ми видавали посвідку – документ на тимчасове та постійне місце перебування, але її можна було підробити. Потім ми почали їх видавати у формі книжки і їх підробити було тяжче. Але сьогодні ми вийшли на новий рівень цих документів – біометричний, і фактів їх підробки немає”, – сказав Якуб’як.

  Ще 17 особам заборонили в’їзд на територію України, а 12 іноземцям скоротили строк тимчасового перебування на території України.

  “Якщо люди бачать підозрілих осіб, які проживають поруч з ними, вони можуть повідомити про це у поліцію, написати повідомлення у “Фейсбуці”. Тоді ми з правоохоронцями прийдемо і перевіримо їх”, – наголосив Андрій Якуб’як.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!