З’явився чат-бот, що «перекладає» суржик українською

 • З’явився безкоштовний мобільний чат-бот «СтопСуржик», який «перекладає» суржик українською мовою.

  Про це повідомляє “Укрінформ”.

  «Робота над чат-ботом велася протягом місяця. Вона ще триває, адже словник суржику поповнюється щодня», – розповів розробник чат-бота, керівник FlashBot.Pro Денис Карпенко.

  За його словами, головним було зібрати словник суржику.

  «Його ми збирали з різних джерел: і з упорядкованої збірки ще 1994 року, і з живого мовлення, що лунає довкола нас щодня. Наразі це понад 3300 слів і словосполучень. Цей чат-бот може стати вашим відданим помічником, якщо ви йому довіритеся. Він не супиться і не оцінює ваші знання, не дивиться зверхньо і не моралізує. Він просто допомагає навчитися говорити правильно», – додала співавторка проєкту «СтопСуржик» Лідія Карпенко.

  На думку розробників, перевага бота в тому, що він завжди перебуває з людиною.

  «Бот – це початок розвитку автономних помічників для людей. Він забирає на себе усю рутину, даючи вам час на життя», – переконані вони.

 • Чат-ботом можна скористатися різними способами: написати слово суржиком і отримати український відповідник; перевірити свої знання: бот запропонує вам суржик – написавши аналог українською, ви дізнаєтеся, чи правильний він. Також це зручний тренажер для вдосконалення мови; бот ще вчиться: якщо ви не знаходите певне слово суржиком – можете його внести у словник бота із перекладом українською. 

  «СтопСуржик» працює в популярних месенджерах “Вайбер” і “Телеграм”.

  Cуржик, за тлумаченням академічного словника, це – мішанина зерна: жита, пшениці, ячменю, вівса, а також борошно з такого зерна. А також має переносне значення: це «елементи двох або кількох мов, об’єднані штучно, без дотримання норм літературної мови», або ж «нечиста мова».

  Нагадаємо, в Коломиї відкрили виставку “живих” портретів.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!