За 2021 рік великі платники податків сплатили 321 мільйон військового збору

 • Упродовж 8 місяців 2021 року підприємства, які перебувають на обліку у Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків, сплатили до державного бюджету 321 мільйон гривень військового збору.

  Цей результат є на 52 мільйони гривень більшим, аніж очікувалось.

  «У серпні великі платники податків Західного регіону перечислили на потреби армії 46 млн гривень. Це на 4,2 млн або на 10,2% більше, аніж у серпні 2020 року», – зазначив в.о. начальника Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП Сергій Лисеюк.

  Нагадаємо, що військовий збір утримується за ставкою 1,5% з суми доходу, що є об’єктом оподаткування, відповідно до ст. 163 Податкового кодексу України, нарахованого (виплаченого, наданого) на користь платника податку упродовж звітного податкового періоду, без будь-яких вирахувань.

  З початку 2021 року великі компанії Західного регіону, які обслуговуються в Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків, перерахували до Загального фонду Державного бюджету 8,5 млрд гривень. Цей показник є на 1 млрд гривень або на 14,2% більшим, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

  Значущим джерелом надходжень до державної скарбниці є податок на додану вартість. Його представники серед великого бізнесу за підсумками 8 місяців сплатили на суму 4,7 млрд гривень. Так, платники податків забезпечили приріст надходжень ПДВ збору, у порівнянні з відповідним періодом 2020 року, на суму 240 млн гривень.

 • По податку на прибуток також відбувся значний приріст. За 8 місяців поточного року податок на прибуток від великого бізнесу склав 2,4 млрд гривень, що 682 млн гривень або на 38,7% більше, аніж минулоріч.

  «Окрім того, на 33,7 млн гривень або 4,6% зросли надходження з акцизного податку у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Великі платники перерахували 763,5 млн гривень акцизного податку упродовж січня-серпня 2021 року», – зазначив в.о. начальника Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП Сергій Лисеюк.

  Читайте також: У ДПС розповіли про нові особливості оподаткування інвесторів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!