За чим ходять у Тіндер

 • Стосунки, секс, ваш варіант?

  Знайомства онлайн стали ще більш актуальними після того, як увесь світ «закрився» на карантин. Не вистачає часу, сміливості, впевненості; так легше; розумієш, з чим маєш справу; одним кліком можеш припинити спілкування; можеш бути зовсім іншою людиною, і ніхто про це не дізнається… Існує безліч причин, чому люди ходять на сайти знайомств. Ми зібрали найбільш поширені – на прикладі Тіндеру.  

  «Тіндер чи інші сайти знайомств – це можливість. Звісно, не єдина, але вони дають змогу познайомитися різним людям. Треба розуміти, що з тієї сторони може трапитися геть неочікувана людина; бути готовим починати знайомство з нуля і точно розуміти, на що ти готовий йти, а на що – ні. І це все може зайти настільки далеко, наскільки й до чого людина готова», – каже психолог-практик Лєна Скрипник.

  За даними компанії Тіндер, її послугами користуються близько 57 млн користувачів в усьому світі https://www.businessofapps.com/data/tinder-statistics/ . Активні користувачі сервісу заходять у додаток в середньому 11 разів на день і проводять у ньому до 90 хвилин.

  «Сайти знайомств, як і віртуальне спілкування, дають можливість створити свій ідеальний образ. Плюс цього – це повірити й дорости до нього. Мінус – неправильний запит дасть відповідну реакцію. Людина приваблює іншу людину свого рівня», – каже психотерапевтка, кандидат філософських наук Ольга Радченко.

  Тамара познайомилася у Тіндері із чоловіком, з яким уже 4 роки у стосунках. Як потім з’ясувалося, у чоловіка було несправжнє ім’я і фото на профілі.

  «Навіть якщо людина ставить не своє фото, вона підсвідомо обирає «свій» типаж. А з іншого боку екрана все одно зчитають потрібну інформацію – за нахилом голови, спрямуванням погляду, та за чим завгодно», – каже Тамара.

  Вона для себе вивела добру закономірність: кожен отримує те, за чим приходить.

  Наприклад, у своєму профілі жінка пише, що хоче серйозних стосунків, сім’ї. А на думці – секс і розважитися. Можна собі не говорити правду, але підсвідомо ти все одно будеш обирати тих, хто відповідає твоєму внутрішньому запиту. І після цього можна 100 разів казати, що у Тіндері всі шукають лише розваги на одну ніч. Питання, а що шукаєш ти на даний момент?

  «Коли я прийшла на сайт знайомств вперше, я шукала стосунків. Це був мій істинний запит, і я швидко знайшла те, за чим прийшла», – каже Тамара.

  Про те, що за допомогою сайту знайомств можна влаштувати особисте життя, говорить й Іван: «Зареєструвався у Тіндері через відсутність вільного часу, ненормований робочий графік та постійні відрядження по Україні та за кордоном. У мене були відносини з дівчатами з сайту: одні тривали 2 роки, другі – 3 роки».

  Менше селфі, більше усмішок

  Реєстрація у Тіндері зовсім не складна: можна зареєструватися через номер телефону чи соціальну мережу.

  У налаштуваннях визначаєш вік потенційних партнерів; також можна вибрати глобальний режим, і коли «місцеві» профілі закінчаться, Тіндер пропонуватиме тобі пару з усього світу.

  Реєструєшся – і починаєш «свайпати»: якщо подобається фото, його треба відправити праворуч, якщо ж ні – ліворуч.

  Тільки коли твої уподобання збіжаться із уподобаннями людини по той бік екрана, ви станете парою. І зможете спілкуватися один з одним.

  У кожного користувача свій рейтинг привабливості. Він складається переважно з кількості “лайків”. Тобто що більше людей «свайпає» твоє фото праворуч, то вищий рейтинг.

  Після цього додаток пропонує профілі приблизно одного з тобою рівня “привабливості”. Tinder також враховує вік і географічну локацію, а ще дані Spotify та Instagram, які вказують користувачі.

  «Губки «качечкою», тонни силікону… гортайте далі», «Не спонсор, нікого утримувати не збираюся», «А залишилися ще нормальні жінки, не на пляжі й не в бікіні?»… Багато профілів українських чоловіків містять дещо образливі зауваження. Такі хочеться змахнути вліво якнайшвидше. З іншого боку, це якоюсь мірою краще, ніж профіль без жодного тексту, адже принаймні у такий спосіб людина дає про себе інформацію.

  «Якщо інформація у профілі не збігається з моїми інтересами, я туди не ходжу. Наприклад, якщо у чувака пише: “З багажем не турбувати”, це обурливо і я не матиму з цією людиною спільних інтересів, – розповідає Марина. – З іншого боку, це добре, що людина зразу себе окреслює. Я відразу можу дізнатися, чи збігаються наші інтереси».

  Марина каже, в Україні дуже мало чоловіків заповнюють свій профіль. При цьому не читають і твій: «Наприклад, я не хочу компліментів, а хочу просто спілкуватися. А чоловіки бачать фото і більше нічого не помічають. А потім дивуються: а що, про це було написано?»

  Які профілі привертають більше уваги? За даними самого Тіндеру, якщо занадто багато селфі, фільтрів або фото у сонцезахисних окулярах, це може відлякати протилежну стать. І навпаки, усмішка на фото, музика (в додатку можна розмістити посилання на улюблену мелодію за допомогою Spotify) збільшує шанси на успіх.

  «Особисто я гортаю пальцем вправо з однієї з таких причин: дівчина «гаряча», і я волів би провести з нею ніч, за відсутності достатньої кількості причин, щоб зустрічатися далі; дівчина розумна і / або смішна, і в нас може зав’язатися хороша розмова; дівчина здається мені доброю матір’ю чи дружиною, і я бачу наше майбутнє», – ділиться із «ГК» Андреі з Румунії.

 • «Не приваблюють фото з оголеними жінками. А «накачані» губи – це просто жах!» – каже Костянтин. – Але все, звісно, залежить від цілі пошуку».

  «Якщо профіль ідеальний, на ньому лише меми або гарні картинки, я відчуваю хитрість і мені це не подобається, – продовжує Андреі. – Інформація у профілі має бути дотепною або справді глибокою. Уникаю профілів жінок із великою кількістю макіяжу, будь-якого виду косметичної хірургії або нарощення. І завжди слухаю свою інтуїцію».

  «Траплялося кілька разів, що на побачення приходили заміжні молоді жінки. Й у кафе під столом намагалися зняти обручку, щоб я не бачив. Чоловік за кордоном, і вони, відповідно, шукають собі пригод. Не осуджую, це їхній вибір, але й не підтримую і не хочу брати у цьому участі», – зауважує Іван.

  Він радить перед тим, як йти на побачення, обов’язково «френдитися» у соціальних мережах. Це є хорошим підтвердженням щодо людини, з якою ви спілкуєтесь. «Адже люди різні, і не всі, на жаль, адекватні, тому треба або перевіряти в соцмережах, або взагалі не йти на зустріч за відсутності профілю у мережі», – каже чоловік.

  Секс замовляли?

  Привіт!

  Привіт)

  Діти є?

  У Тіндері, як і в реальному житті, є різні люди. І це насправді непоганий тренажер для напрацювання різних навиків. Наприклад, вчитися посилати подалі тих, хто з порога намагається прогнути твої кордони. Або навпаки – погодитися на щось, що досі було табу. У Тіндері, зрештою, як і в реальному житті, є велика кількість запитів на секс. «Одружений. Зате чесно. Шукаю цікавих жінок для гарного проведення часу». «Одружений. Не злякало? Пиши перша». Таких повідомлень приблизно 1-2 на два десятки.

  «Для мене було несподіванкою, коли я натрапила у Тіндері на чоловіка, який надає сексуальні послуги за гроші. У нас зав’язалася розмова, і вона була цікавою. З’ясувалося, таких у Тіндері є немало. І натрапивши на кількох, ти потім вчишся їх вирізняти – по фото, наприклад», – розповідає Олена.

  За даними досліджень, https://www.businessofapps.com/data/tinder-statistics/, користувачі-чоловіки значно частіше цікавляться можливістю сексу на одну ніч та короткотерміновими побаченнями, ніж користувачі-жінки. Жінки більше зацікавлені у чаті і перегляданні профілів.

  Опитування користувачів мобільних додатків для знайомств у деяких країнах світу показало, що Тіндером більше користуються чоловіки, ніж жінки. При цьому чоловіки, які використовують додатки для знайомств, частіше мали одноразові стосунки, ніж жінки. Майже дві третини жінок в опитуванні повідомили, що ніколи не займалися сексом «на одну ніч» – порівняно із 41% чоловіків.

  Невелика, але вагома частина чоловіків і жінок використовують додатки для знайомств для пошуку друзів; інші – для підвищення самооцінки. Останній варіант вибрали більше чоловіки, ніж жінки, що, можливо, суперечить стереотипним соціальним очікуванням.

  Інколи пошуки стосунків страшенно втомлюють. Адже, що не кажи, на це йде велика кількість часу. Й енергії. А інколи буває достатньо відпустити ситуацію… І починаються дива.

  «Я, коли пробувала шукати стосунки у Тіндері, думала: от я – нормальна людина, з безліччю інтересів, і можливий же такий збіг, що сюди прийде така ж людина і ми зустрінемось… Але спілкування в Тіндері зводилось до компліментів щодо зовнішності, зменшувально-пестливих слів на мою адресу та прохань вислати побільше фоток», – ділиться Марина.

  Жінка вирішила оголосити челендж. 

  «Я змучилась розчаровуватися у своїх стосунках, – написала Марина у Фейсбуці. – Адже на це йде багато енергії, яку можна спрямувати деінде. І тому вирішила, що увесь цей рік буду проводити експеримент. У мене буде рік без стосунків і спроб їх побудувати. Зовсім. Я сконцентруюся на собі, своєму розвитку, спорті, роботі і друзях. І, можливо, зможу відшукати у собі мир, гармонію, яких мені так не вистачає».

  За кілька місяців їй у соціальній мережі написав хлопець із Франції.

  «Ми з ним спілкуємося про захоплення землі й колонізацію Марсу. І це цікаво і прикольно. Ні, це не стосунки і мій челендж – у безпеці. Але мені подобається наше спілкування. Мені подобаються люди, які вміють мріяти й виходити за рамки», – каже Марина.

  Оксана ПІЛЯНСЬКА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!