За лайк у соцмережах у Франції саджають до в’язниці 

 • Онлайн-активність може закінчитися гірше, ніж простим баном у соцмережах. Суди країн всього світу все частіше виносять обвинувальні вироки за дії, вчинені користувачами в інтернеті.

  Стало відомо, що нещодавно суд міста Мо, Франція, визнав 32-річного чоловіка винним у пропаганді тероризму після того, як той поставив лайк записи прихильників ІГІЛ на фейсбуці, пише svitua.com.ua.

  Пост містив фотографію обезголовлювання жінки прихильником ІГІЛ. Після того, як чоловік лайкнув пост, той став з’являтися в стрічках його друзів, один з яких і повідомив про це в поліцію.

  Поліцейські визнали лайк достатньою підставою для обшуку будинку обвинуваченого за підозрою в тероризмі. Нічого пов’язаного з ІГІЛ, втім, вони не виявили – зате знайшли пневматичний пістолет і діжки з марихуаною. Несподівані знахідки закінчилися для француза штрафом, але фейсбучний лайк спричинив подальший розгляд.

  На суді чоловік заявив, що його лайк був провокацією – нібито, він лайкає всі найогидніші пости, які міг знайти, щоб дратувати своїх родичів. Суд його пояснення не задовольнило, і він засудив інтернет-троля до 3 місяців тюремного терміну.

  Раніше стало відомо, що у Великобританії прирівняють онлайн-злочини на ґрунті ненависті до злочинів, скоєних у реальному житті. Служба кримінального переслідування попросить суди розглянути більш жорсткі покарання для тих, хто використовує соціальні платформи, такі як Twitter, Facebook і інші, щоб провокувати насильство.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!