За мера треба платити!

 • Інформація – це зброя 21 століття, людство  в постійній  гонитві за новою порцією інформації. Живучи  в постійному інформаційному хаосі,  люди часто не в змозі  розібратися де зерно правди, а де солодка брехня.  Попри інформаційну перенасиченість, інформація вартує  неабияких грошей.

  Івано-Франківськ –  молоде і сучасне місто. Після попередніх місцевих виборів лідером міста став молодий мер – свободівець, Марцінків Руслан. Звичайно, що до канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо франківському меру  ще далеко, але в місті  кипить робота.  Всі справи мера, які реалізовуються за кошти мешканців міста, відбуваються під постійним прицілом камер.

  Навіть після того, коли партія «Свобода» і Руслан Марцінків виграли місцеві вибори  промокампанія мера та його команди не закінчилася. Прикро, що витрати на висвітлення діяльності мера і його політичних побратимів  лягли на плечі громади.

  Беручись  до аналізу витрат на інформаційну кампанію міськради та мера, слід зазначити, що міська рада має власний комунальний канал – ТРК «Вежа», який отримує пряме фінансування з бюджету. За інформацією депутата Олійника:  «За час роботи новообраного складу міськради коментарі міського голови транслювалися 268 разів, коментарі депутатів «Свободи» – 96 разів, а коментарі опозиційних депутатів тільки 13 разів». Як бачимо майже щодня мер присутній на місцевому каналі.  Але  для амбітного мера та його  політичних колег цього виявляється замало.

  За неповний рік діяльності на інформаційну  кампанію міського голови та міськради  з бюджету  витрачено  421 707 грн.   І все це в час війни, зростання цін на енергоносії та щоденного зубожіння людей.  Як не дивно, але кошти перераховані не тільки місцевим ЗМІ, а й столичним медіа.

  14793867_940753786030134_322062204_n

 • Київська агенція  “ТВ-Комерц Груп”  отримала з міського бюджету  65 000 грн. Засновниками фірми є дві юридичні особи: ТОВ «Автоконтракт» і ТОВ «Престиж груп». Кінцевим бенефіціаром та водночас керівником  агенції є Олександр Осипович, раніше відомий як комерційний директор «5 каналу».

  Найбільшу суму, а власне  95 000 грн, було перераховано на фізичну особу – підприємця  Лежаніна Олексія  Олександровича. Призначення платежу – послуги з виготовлення відеоматеріалів. Якщо поринути в спогади і згадати телевізійну  програму «Особливий погляд» на  5 каналі, то   виробником цієї «солодкої» програми  була компанія ТОВ «Євразія-Медіа». Одним із засновників якої та генеральним директором є Лежанін Олексій Олександрович. Отож можна припустити, що «хвалебні» сюжети на столичному каналі фінансуються з бюджету міста. Люди навіть і не підозрюють, що вечірні сюжети про мера обходяться їм в чималу суму.

  Чи варто  було витрачати майже півмільйона гривень на інформаційну кампанію мера і провладних депутатів, коли канали новин традиційно завжди висвітлюють роботу влади? Мабуть, ні! Напевне варто було ці кошти направити на ремонт міського пологового будинку, стан якого є далеко не найкращим. Але політика бере гору, а потреби громади міста залишаються позаду.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!