За рік з поліції України звільнилося більше 13 тисяч людей

 • Із лав Національної поліції в 2021 році звільнилися більше 13 тисяч осіб, в тому числі через низькі зарплати. Ситуація з фінасуванням у 2022 році зрушила з місця, але не є до кінця вирішеною.

  Про це розповів голова НПУ Ігор Клименко, пише “Цензор.нет”

  “2019-го звільнилося 13 300 людей. 2020-го – 10 589 осіб. 2021-го – 13 321. Трохи у нас пригальмувалося у “ковідному” році. Із 13 тисяч, які пішли минулого року, поліцейських – майже 9,5 тисяч. Інші – це вільний найм, держслужбовці. У великій кількості слідчі та спецназівці йдуть у ДБР чи Бюро економічної безпеки. І я не маю права тримати їх тут. Вони все одно підуть, бо там зарплата в рази більша”, – сказав Клименко.

  Очільник поліції зазначив, що з 2019 по 2021 роки бюджет Національної поліції не змінювався. Наразі у поліцейських найнижча серед правоохоронців зарплата. Також, за словами Клименка, середня зарплата українського поліцейського на 15% менша, ніж у цивільних осіб.

  Голова НПУ додав, що в українському суспільстві непопулярно порушувати питання підвищення зарплати поліцейським. Водночас у пандемію на вулицях працювала і далі продовжує працювати лише поліція, зокрема – на масових заходах, наголосив Клименко.

 • На підвищення заробітної платні певним категоріям поліцейським з січня має піти трохи більше мільярда гривень. З лютого мають підвищити зарплату іншим категоріям поліцейських, але гроші на це уряд ще має виділити.

  Читайте також: На Прикарпатті за різдвяні вихідні виявили майже 40 нетверезих водіїв

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!